Gönderen Konu: 7dx 2010: Parti Sonrası  (Okunma sayısı 42787 defa)

7dx 2010: Parti Sonrası

« Yanıtla #30 : 28.12.2010 18:22:18 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
7dx party 2010
nerden başlasam,neyi anlatsam,nasıl anlatsam bilmiyorum,o kadar çok şey varki,hala kendime gelemedim,
 öncelikle bu partiyi organize edip,kusursuz geçmesini sağlayan parti organizatörlerine ve etrafta sürekli koşuşturup rahat etmemizi sağlayan compec ekibine,çok değerli sponsorlara bize bu rüya gibi hafta sonunu yaşattıkları için ne kadar teşekkür etsem azdır,önlerinde saygı ile eğiliyorum.
  parti den önceki hafta işleri biraz astığım için ; yoğunluktan dün yazılan mesajları sadece okumakla yetindim cevap yazamadım,gurur verici sözleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum,böyle üstat lardan bu kelimeleri duymak  çok güzel,inşallah bundan sonrada bu sözlere layık olmayı başabilirim,

@nightlord; abi ben sana ne desem bilmiyorum,o kadar güzel dökümanlar hazırladınız ki,hades,skate ve sen yani açık söylemek gerekirse sizler un,şeker,yağı ortaya koyup buyrun hadi helva yapın demiştiniz,bana düşen işin %30'luk bunları bir araya getirme kısmıydı,sabır dan bahsetmişsin ama ya sonraları yaptığım mail bombardımanına sabırla cevap vermen,zaten bende "ulan adam hiç mi usanıp yaw kardeşim bi git başımdan demez" duygusunu uyandırıp birazda inatla devam etmeme sebeb olmuştu.ayakta alkışlanacak kişiler sizlersiniz.  
@skate;
    seni tarif etmek için nasıl bir cümle kuracağımı bilemiyorum,abi inan kelimelerin bittiği yerdeyim,bir insan evini taşırken bile,başkasına yardım etmeyi düşünebilirmi?yada kendisine atılan her maile on dakika içinde sayflarca açıklayıcı cevap yazarmı?yada sabahlara kadar birlikte takılıp bir şeyler öğreteyim düşüncesinde olurmu?abi hakkını nasıl öderim bilmiyorum.

parti yaklaştıkça bende de aynı oranda heyecan artmıştı,yalnız ortalık fena halde sessiz ,parti öncesi gazı yoktu,heleki parti önceleri gaz aldığımız nightlord neredeyse ortlıkta görülmüyor,bu bende birazda acaba parti sönük mü geçecek hissine neden oluyor,içten içten karamsarlığa kapılıyordum.aegis le zaten sık sık konuşup bu durumdan bahsediyorduk,neyse hayırlısı dedik,parti günü geldi nihayet,artık heyecandan mı bilemiyorum,cuma gecesi 01 de yatmama rağmen 02:30 dan sonra uyuyabildim,sabah 06 da gelen mesajla uyadım,aegis yola çıktım geliyorum diye mesaj atmıştı.zaten geceden hazırlığımı yaptığım için rahattım.aegis le 4.Leventte buluşup parti mekanına geldiğimizde saat 08'di.tabii doğal olarak kapılar kapalı olduğundan dışarıda beklemeye başladık,(o kadar da kapı açılışı 10 diye yazılmasına rağmen biz daha fazla dayanamamıştık :) ).saat 09 gibi compec ten bir kişi gelip kapıyı açtı ve hemen içeriye attık kendimizi,sağ tarafta duvar dibinde bir masaya geçip kurulmaya başladık ve sıra geldi caission'un tasarladığı posterimizi duvara asmaya,posterimiz astıktan sonra,ortam bir anda aegis'in çaldığı sid'lerle ısınmaya başladı benim için.(gerçi içeride compec ekibinden başka kimse yoktu,ama olsun sid dinlemek bile yeterdi).çok geçmemişti kapıda skate ve spritus'u görünce tanıdık bir yüz görmenin etkisiyle keyfimiz hepten yerine gelmişti.asıl bomba bizim için telefonla gelmişti.bir gün önce aegis'in slowhand ile yaptığı görüşmede slowhand müzik compoya yetiştiremeyeceğini söylemiş olmasına rağmen bir gecede müziği bitirip mail attığını söyleyince,yabba dabba duuu diye yerimden fırlayasım geldi zor tuttum kendimi.içerisi yavaş yavaş kalabalık olmaya başlıyordu ki duyduğum kahkaha sesi norvax'ın geldiğini anlamama yetmişti,abi neşeni hiç kaybetme;parti boyunca ara ara senle sohbet fırsatı bulduğum için çok mutlu oldum.
 Derken aegis'la beklediğimiz an gelmiş içeriye caission girmişti,işte abi budur yaaa,şartlar ne olursa olsun yüzü gülen ender insanlardan biri daha,müthiş adam caission,tasarladığın poster inan süper oldu.kapıda hydrogen,datura ve drey'i görünce yine oleyy durumuna geçtim içimden,hele arcane gelip yan masamıza kurulunca,ulan adam şimdi parti boyunca pixel pixel çizer inşallah bende izleme fırsatı bulurum demiştim,tamda istediğim gibi oldu sabaha kadar durmadan çizdi,abi bir ara o kadar kendini kaptırmıştın ki,joystick le oyun oynuyor zannettim meğer pixel resim çiziyormuşsun dumura uğradım.akşama doğru commodore.gen.tr ekibigeldi,lw3d,ozkano,tolgaabacı,ilkergörkem,selimgökhuvancı,wizofwor,alcofribas ve diğer arkadaşlar birer birer gelmeye başlayınca işte parti havasına iyice girmiştim.hele nightlord'u skype'de görünce parti öncesi günlerdeki duygularım yerini çoşkuya bırakmıştı.nightlord abi sen bu "robotlord" olayını bir gözden geçir bence :))
   birbirinden güzel seminerleri dinleme imkanı bulduk bu arada,ama moldibilerin semineri inanın tekrar tekrar izlenecek ,hem çok eğlenceli bir o kadarda insanı alıp o yıllarda şöyle bir gezdirip getiren cinstendi,peşinden hydrogen'in sid semineri ve tolganın seminerini kaçırsaydım gerçekten üzülürdüm,seminerden sonra lw3d'nin yanına gittiğimde yanında getirdiği atari falcon'u görüp mıncıklama fırsatı buldum,aylar önce aramızada geçen bir konuşma sonrası unutmamış gelirken wizard of wor kartuşu getirmiş,bana verdiğinde önce buda ne ki oldum,sonradan hatırlatınca aklıma geldi,lw3d çok teşekkür ederim,abi bunu nasıl yapıyorsun not mu alıyorsun bilmiyorum ama senden bunun tiyosunu alıcam bir ara,hiç mi unutmaz bir insan aradan o kadar ay geçmiş.hazır yakalamışken ozkano'ya benim commodore boardın üzerindeki kernal chip'ini söktürüp yerine slot taktırdım sağolsun hiç üşenmeden aldı,başladı lehimleri tek tek sökmeye,10 dakika içinde bitirmişti,sökme işini,abi o kadar alışmı ki ellerin artık otomatiğe bağlamış gibiydin :) tabii o kadar usta elektronikçi orada olunca fırsatı kaçırmadım slotu lehimleme işinide tolgaabacı yaptı,ikisinede ne kadar teşekkür etsem azdır.kernal chip'ini değiştirip metallic'in yazdığı yeni kernalı takıp açınca değmeyin keyfime,metallic gönderdiğin yeni kernallar çok güzel oldu,hava atmak gibi olmasın artık c64'ümü açtığımda return yazısını görünce daha bir gaza geliyorum :))) ehem neyse...:D
« Son Düzenleme: 28.12.2010 18:25:49 Gönderen: joker_ »

« Yanıtla #31 : 28.12.2010 18:23:18 »
Hızlı düğmeleri aç

joker_

• Full Member
    • Profili Görüntüle
artık gece olmuş sohbete dalmışken lw3d yanında birisi ile gelip işte joker değince çok geçmeden gelenin forumların vazgeçilmezi screen olduğunu anladım,kendisi ile epey bir sohbet ettik, bursadan gelmişti partiye iyikide gelmiş;tanışmış olduk.gece gökhanözkan da bizleri görmek için partiye gelmişti kendisi ile sohbet ettik fakat fazla kalamadı ve ayrılmak zorunda kaldı,seneye inşallah daha fazla kalırsın,tabii herkes orada olurda zafer olmaz mı o da oradaydı,zafer gece saat 3-4 gibi yanıma gelip abi gel fifa oynayalım dediğinde ben zaten uyumaya başlamıştım bile.zafer bir daha ki sefere oynarız.bu arada aegis birazda hasta oluşunun verdiği etkiyle 12 gibi uyumuştu,abi sen olmasan beni kim gazlar sürekli bilmiyorum,zaten sen uyudun benim gaz bitti bir anda :))))) neyseki sabah erkenden kalkmıştı, ben kalktığımda saat 09'du ama herkes uyuyordu 3 kişi hariç?hemen arka masamızdaki murqx,norvax ve yanlarındaki arkadaş,sabaha kadar yarışma için kod yazmışlar halada yazaıyorlardı.biz aegis ve screen ile kahvaltıya gidip geldiğimizde,bir çok kişi kalkmış fakat uyku gözlerinden akıyordu,artık yavaş yavaş compolar için ürünleri veriliyordu bizde aegis'le bizim demo yu vermeden önce son bir kontrol edelim dedik,gece arcane bizim için grretings parttaki ball'ları çizmiş bende koda eklemiştim,iyikide son dakika kontrol etmişiz yoksa rezil olacaktık,açılışta sorun vardı daha doğrusu,kartuş ile yükleyince anladık sorunu,ekrandaki beyaz yazılar yukarı aşağı zıplıyordu,:)))) tabii ben denerken mmc ile denediğim için sorun belli olmuyordu,buda bana ders olsun,ölecektim az kalsın,neyseki fix ledik de rezaleti önlemiş olduk, :))) gerçi slowhand'in usta işi müziği ve aegis'in logoları demoyu bayaa bir kurtardi,spritus ve nightlor'un da yarışmaya katılacağını öğrendiğimde şansımın olmadığını anlamam fazla uzun sürmedi :)) (sanki onlar olmasa çok şansım olacaktı da neyse),gerçi bizi kurtran ürünün c64 için olmasıydı,açıkcası benim ikincilik için favorim hani grup arkadaşım olduğumdan değil resident'in demosuydu,nightlord abi sildin süpürdün yine, yakışır sana,(ama seneye görüşürüz diyerek meydan okuyacamda  elimize verirler diye pek ses etmiyorum :) ),partide en unutulmaz anlar ise büyük üstadların grubumuza katılmaları oldu,spritus,ragnor ve murgqx sizlerle güçlendik,korksun rakipler, ahahaha (ben kaşınıyorum galiba),zomco nun öz desert dream herhalde son bir yıldır hiç bu kadar gülmemiştim,aklınıza elinize sağlık,seneye aynısının snapshot versiyonunu bekliyoruz arkadaşlar.
   dayanın az kaldı bitiriyorum...
 işte parti bitmiş fakat,3 önemli ismin bizim gruba katılması bendeki gazı 3-4-5'e katlamıştı.artık seneye ne yapacağız bilmiyorum,skate anlayacağın başın çok ağrıyacak,demoyu linklerken taşınma,gece yarısı demedin inan hiç unutamayacağım bir andı çok çok saol.
bu arada drey haksızlık yaptığının umarım farkındasındır,senin görüce iyi yarın gene müzik şöleni var diye iç geçirdim,katılmadığını öğrenince üzüldüm açıkcası,seneye artık telafi edersin,alıştırdın olmuyor böyle :))
  parti sonrası sağolsun wizofwor arabasıyla levente kadar bıraktı,yani partinin tadı damağımızda kaldı,
bir parti böyle geçti,aslında yazacak çok şey var ama,buraya kadar sıkılmadan okuduğunuz içinde hepinize çok teşekkür ederim.

sevgiler
  joker_

« Yanıtla #32 : 28.12.2010 21:54:08 »
Hızlı düğmeleri aç

paradox

• Full Member
    • Profili Görüntüle
@nightlord  Bu sene gelicektim valla herşeyi one göre ayarlamıştım ama son anda  olmadı gene..Yani keyfimden gelmemezlik yapmıyorum , benimde c64 lere  karşı sempatim var ve birsürüde maceram var onlarla..

Alıntı
Ama demo partilerde katılımcılara aslında çok büyük iş düşer diye  düşünüyorum ben. Organizasyona yardımın dışında, compoların seviyesini  tanımlayan şey katılımcıların ürünleridir. Her scener üstüne düşenleri  elinden geldiğince yaparsa toplam deneyim herkes için daha zenginleşir.  Bu sorumluluklardan ilk aklıma gelenler; en başta partiye gelmek  (mümkünse gece kalmak), partiye ürün getirmek, partiden sonra parti  raporu yazmak, partide çıkan ürünleri yapan kişilere birkaç satır da  olsa geri bildirim vermek vs... Bunların hepsi o kadar önemli ki... Hem  partiyi var ediyorlar, hem partiyi tarihe kayıt düşüyorlar. Elbette  kimse bunları yapmaya zorlanamaz ama herkesin böyle binbir zorlukla  meydana çıkarılan bir organizasyonu, kendi çapında bu şekilde  desteklemeye çalışmayı biraz sorumluluk olarak görmesi, yapabildiğini  yapması, yapamadığı hakkında birazcık kötü hissetmesi, hepimizin severek  parçası olduğu bu partilerin devamını sağlayacak.
Bende  dışardan destekliyorum aslında partileri...Bende seninkisi gibi , oyunum  bitti zamanımda var diyerek bi ürün yapayım dedim..
Geçen senede son  anda göndermiştim..Partiden sonra baya bi gaza gelip bu sefer sağlam bi  ürün yapıcam demiştim fakat yalan oldu..Kendimede kızıyorum hala..şimdi  bide sonuçları görünce delircem:P
 Tembellik başımıza bela yani..hep son güne bırakıyoruz işleri..sonuçlarıda kötü oluyor..
 Herşeye rağmen bende çok eğlendim aslında:)..Demo yetiştirme telaşıda bir başka zevkli oluyo..
Cumartesi  gecesi için hazırlığımı yaptım.
Konu falan düşündüm gene ama olmadı bi türlü..baya bi sil baştan yazdım bişeyler..sonra rasgele yazmaya karar verdim demoyu.

Derken  bir an pilim bitti..Bi arkadaşdan yardım istedim.O da kameraları ben  kodlarım dedi..
Saat gece 12 gibi msn'de buluşutuk..Boş boş konuştuk  sadece..saat gece 2
hiç olmazsa  bana demo için tekt yaz , ekran boş kalmasın  dedim..Text attı işte direk kopyala yapıştır yaptım..partlara  üleştirdim..
Bir baktım saat 7..
Demo eksik kaldı..müzik uzun  geliyodu(müziğide neten en kısa olanlarından seçtim.)..uyusammı  yazsammı diye tırmaladım durdum , baya bi zorladım ama son part  biraz  emek istiyodu.Gözüm kesmedi işte ürünleri upload edip yattım.
Yani artık önümüzdeki maçlara bakcaz..
Bu senede yazıyorum aha bir soraki partide bilinçli ve  düzenli ürünler yapmaya çalışacağım.
« Son Düzenleme: 28.12.2010 21:56:57 Gönderen: paradox »

« Yanıtla #33 : 29.12.2010 00:12:23 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.moldibi.com
@joker: eline saglik, keyifle okudum raporu, insan mutlu oluyor partiden sonra insanlarin parti raporlarini okuyunca :)
bu arada harbiden aegis'in arada sid muziklerle partiyi gazlamasi superdi :)
@paradox: seneye bekliyoruz abi demoyu da seni de :)
- endo of glance -

« Yanıtla #34 : 29.12.2010 00:12:39 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Herkese merhaba tekrar
Kısa bir parti raporuna baslayalim.

Partiye bir hafta kala muzik yapmaya karar verdim. Bayagi ilerlettim ama olmayinca olmadi.
Aslinda "O kulaklik benim olmaliydi" :P
Hali hazirda daha onceden bir kulakligim vardi. Ama ikinciyi cok istiyordum. Kulaklik toreninde yapacagim konusmayi dahi hazirlamistim.
Kuzenim Drey muzik yaptigimi duyunca, kendi de hali hazirda bir sey yapamamis oldugu icin, beni engellemek icin taksiyle  bi gece onceden bize geldi. Paso geyikle beni mesgul etti. Gecen sene kazandigi kulakligin super oldugundan bahsederek moralimi bozdu.  Bu arada Ferhan ablayi da ayarlamis kesin, onlar da anahtari unuttuk diye beni kumpasa getirdiler.  Gidip bir de anahtar goturduk. Drey pixel icin oneri bile istedi, gece boyu sozde pixelledi, sonra release etmedi pixeli, kesin bu da bi oyunmus. Bir de pixele baslayacakmis, ne kadar safmisim:P
Muzik yapamadim iste ahaha:) Halbuki 5 saatlik kismini bitirdigim muzigin, kalan 30 saatlik isini, 8 saat icinde bitirebilirdim eheheh

Sabah esyalari hazirladim, iste klasik compo c64'u, bir ton cantadan cikarmayacagim, ama cantaya koymazsam kesinlikle ihtiyac duyacagim muhimmati yerlestirdim. Drey ile arabaya yukledik. Sen sakrak gittik Datura'yi aldik. Sonra mekana geldik. Kurulduk. Poaca yedik.

Compec kosturuyor etrafta. Gencler ne de olsa. Zaten 1 hafta once, Cnn turk'e, roportajda, diger konusmaci Omer, "Kursad abiler yaslandi malum bizim devralmamiz lazim"  demisti eheh:)
Giriste bizi karsilayan playstation 3 konsollara kil kil bakarak, Kursad'lik gorevimi yerine getirdim ve mekana girdim. Henuz cok kisi gelmemisti. Her sene oldugu gibi uzun suren bir c64'u big screen'e baglama telasina girdik. Allah'tan Impetigo'nun 2 yildir geri almayi unuttugu s-video kablosu yanimizdaydi derken, sesi nasil baglayacagimizi bir turlu bulamadik. Malesef impetigo ses cikisli c64'u bizde unutmamisti. Bu esnada Aegis, eger havya falan bulursaniz, ben ses cikisi eklerim dedi bir c64'e. Hemen Arcane'i aradik, havya getir diye. O da atti cantaya sagolsun. Bu arada Datura'nin cift sid'li cihaz da, killik cikararak, artik klasiklesmis, donanim lanetlerimize bir yenisini ekledi.

Afis falan astik. Parti ilerlerken, bir suru kisi ile konustum. Ancak hic birinin isimleri aklimda kalmadi. Su isim etiketlerden getirseydim keske dedim. Bu arada partide butun Glance uyeleri 7dx t-shirt'u giydiklerinden, bir tek ben Glance ve snapshot t-shirtleri ile etrafta dolastim ve tek basima demoreviewlarini topladim:) Ozellikle Arzu t-shirt uzerinden Snapshot ile ilgili harika seyler soyledi:)

Chessboard'u nasil yaptigimizi soran arkadasi, dizustu-lord'a yonlendirdim. Oyun yapimi ile ilgilenen arkadaslari, Sobee'den gelen developer arkadaslarim, Ozgur, Fevzi ve Yasin ile tanistirdim vs. Falanca yarisma ne zaman diyenleri, organizatorlere paslamaya calistim ama yemedi. bir seyi uzun sure yapinca ustunuze yapisiyormus. Beni goren basladi sormaya, su ne zaman, bu nasil teslim olacak vs:) Onlardan hak kaybetmeden kacmaya calistim:P

Bu arada Return standi sid muzikleri ile ortami senlendirdi. Joker, Aegis falan bayagi donanimli gelmisler. Joker her zamanki gibi pozitif enerji yayiyordu ama bu sene artik aura ile dolastigini soyleyebilirim:) Su stuff bitirmek ne mutluluk. Etrafa verdigi stuff tamamlama bonusu da cabasi.

Ardindan Arcane mekana damlamasiyla beraber,  2 senedir bir sekilde haciladigim 1541 U'su  ile ilgili surekli harasslarina basladi. Dedim bak o ekipman, Glance'e grafik, muzik olarak geri donuyor. Sen totalde 2 senede 3 kere c64 kurup, Last Ninja oynayacaktin. O da "haklisin" dedi. Ama ne yuzsuz adam oldugumu da ekledi. Onu isyerinde Streetfighter'da nasilsa pataklayacagimi dusunerek, bu dediklerini kulak arkasi ettim. Ardindan aksamleyin, harika pixelledi koftehor. Partideki kisisel favorimdi. Adi da Hydrogen's computer. Yani boyle bir sure sonra insanlar, isminden dolayi bu pixeli benim yaptigimi dusunecekler. E fena reputation degil.

Disarida,  Skate, Caisson, Aegis ve bilimum kisi,basket oynayip kendilerini daha parti baslangicinda manasiz bir sekilde yordular.  Hatta Caisson bir daha hic kendine gelemedi diyebilirim eheheh.
Compec elemanlari kendilerina ait test organizasyon odasinda, garip Atari oyunlari oynayarak iyi kaynattilar.

Gene cumartesi gunu Impetigo geldi mekana. Bayagi muhabbet ettik. Ikimiz de muzigi bitiremedigimizden, birbirimize bitiremedigimiz muzikleri dinlettik:) Noise yaratan prosesoru gercekten radikaldi:) Cok super adam impetigo...

Datura ve Endo'nun seminerleri de hem cok eglenceli idi hem de icerdigi yanlis bazi bilgiler acisindan da, klasik moldibi unutkanligina guzel bir ornek teskil etti. 96 sonrasi doneme iliskin dev bir eser yazmam gerektigini hissettim:P
Ayrica koskoca seminerde, ayni odada yasayan bu iki kardesin, biri ile telefonda konusurken, o sirada evde olan kardesinin varligindan hic bir zaman haberdar olmayisi, 15:00'de baslayan meetinglere, standart olarak 19:00-22:00 arasi katilmalari vs. gibi olaylardan bahsedilmedi.

Bir ara seminervari bir sey verdim. Aslinda amacim sid muziklerinin 1982-2010 arasinda ki her sene icin kaliteli bir ornegini dinletmek ve arada da aciklamalar yaparak sid muziginin gelisimi hakkinda bilgi vermekti. Ama aradaki konusmalar, kendimi Sezen Cumhur gibi hissetmeme yol acmadi degil. Bu sebepten 2 part halinde yaptigim bu davanin 2nci partinda sadece parcalari calmayi tercih ettim. Mix teknigi olarak, sarki sonunda master volume'u kismayi. Ve diger sarkiyi, nasil basliyorsa oyle baslatmayi uygun gordum. Cigir acti bu.

Ve Gen.tr tayfasi. Commodore Fan, benim bir konuda uyanmami ve gen.tr insanini anlamami sagladi su tek cumlesiyle:
"Hocam interrupt minterrupt falan bahsetmeyeceksin, bize hatiralardan gireceksin" :)
Ardindan bu cumle her aklima geldiginde ben de basladim tabii..
Sene 87. Uygar elektronigi kapisindayiz. Bir kis gunu, 3ncu kata cik cik bitmez...
Oradan bir digeri girer "evet ya bilmezmiyim"... :)

Bu arada Alcofribas ile guzel muhabbet dondu. Eski Kosuyolu Resat Nuri Guntekin ilkokulunda, o 4ncu sinifken ben 1nci sinifta imisim:) Boyle de bir gecismisiz yani. Text ortaminin azizliklerinden de dem vurduk.
Spectrum'un korkunc renk paletine yonelik, Ref'in ne duzeyde yanilgilarda oldugu da baska bir sohbet mevzuatiydi hehehehehee:) En guzel yesil, en guzel kirmizi, zxspetrumda:)

Ozkano'nun yoklugunda, onun masada oturdum ve cevreden gecenlere, "Aman dikkat havyaya", "direnc olcere dokunmayin" gibisinden cumleler kurarak, hardware gurusu kimligi kazandirdim kendime bir an sanki.

Geceleyin Atari 800XL'in teybinin sokaktan kamyon gecerken yuklemede sorun cikarabildigini ogrendim:) 1541 super kotu bir drive'mis Tolga boyle dedi. Lw3d'de Atari'nin disk drive'i 1050'ye yonelik agir elestirilerde bulunarak Tolga'yi manipule ettmeye calisti. Ama Tolga "yapma allah askina, surada 2 saat drive semineri verdik, kim benden iyi bilecek, 1050, 1541'den cok daha iyidir" seklindeki cikisi ile tartismayi bitirdi:) Bu konuda taviz vermedi.

Aksamleyin, "One on one" turnuvasini kazandim. Ezici bir oyun oynadigim soylenebilir. Parti bitiminde, IKV kazandim ama almadim tabii. Bir de NFS kazandim.
Compodan sonra one one one fenomen oldu. Onur ozellikle surekli sordu, One on one nerede diye. Gece calistilar falan.
Parti bitiminde c64'umu toplarken,  Murqx bir el daha atalim dedi. Bu sefer kendine guveniyordu. Bu bir unvan maci gibiydi. Ve dedim, "Kazanirsan NFS senin"
O gazla oturdu tabi yenildi ehehehe:) Ben olmusum 25 yilda Julius'un kendisi. Naapsin Adam:) Pota kirmam olay oldu ama, o RANDOM bir seydi. Fenomen yapmayalim arkadaslar:)

Devam edecek...
« Son Düzenleme: 29.12.2010 00:28:43 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #35 : 29.12.2010 00:13:17 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Devami...

Gece gene gezinirken, baktim Spritus'lar dertli. Allamullax'la  dusunuyorlar kara kara. Sordum abi demo nasil diye. Spritus  memnuniyetsiz bir tonda, beni kopartan  o tarihi cevabi verdi...
"Nasil olsun ki...
Cok kotuden biraz iyi...
Cok superden bayaa kotu..."
Bu muhabbetten sonra ben krize girdim :)

Ara ara Drey'in pixeline gaz vermeye calisiyordum. Bayagi da guzel  oluyordu. Ragnor'la muhabbet ettim. Sonra Yasin'in Supercan sunumuna  gittim. Oyunu memory stick'e cekemedigimiz icin, oynamak sabah karsi  kismet oldu. Ama bir scene partisinde, yayinlanmamis bir oyunun  developement versiyonu ile ilgili fikir teatisinde bulunmak ve denemek  etraftaki meraklilar icin hos oldu bence. Seneye daha guzel suprizler  olabilir. Unutmayin, 7dx'de bulacaginiz egitsel ortam, Turkiye'deki hic  bir yerde yoktur:)

Gece yarisi, Skate'le, Skate'in evine malzeme almaya gittik. Scene'in  inanilmaz destekcisi MFK'da bizle cikti. Bir de Sobee'den Yasin.  Resitpasa'nin tepelerinde kaybolduk, heyecanli anlar yasandi. Arada  soluklanip parti geyigi cevirdik. Sobee'ye ugrayip Supercan Demo'nun  calisan bir versiyonunu aldik. Galactus, Silver surfer, battaniye, kofte  mi yesek mekana mi gitsek gibi konular konusuldu. Ayrica mekana su  tasidik.

Dondugumde, Drey ve Chaotic pismanlik icinde gitmeleri gerektigini  soylediler. Yolculayana kadar iclerini rahat ettirmedim. Niye  gidiyorsunuz. Bu senede 1 kez vs. gibi laflarla beyinlerini oydum. Neyse  sonra kucaklastik:)

Bu arada partiye seneler onceden davet ettigim Robin, 9ncu seferinde  katildi. Cok da iyi oldu. Seneler sonra gorustuk, muhabbet ettik. Ayrica  bu benim su kaniya varmama sebep oldu. Demek ki bazi insanlarin  katilmasi icin 9 parti organize etmek gerekliymis. Acaba 13-14'de hic  gormedigimiz ne suprizler gelecek.:)

Ssg, Fatallica ve Qube, bir ara oyle ciddiyetle bir seyle ugrasiyorlardi ki, dedim kesin bir stuff geliyor:) Sonra kaset ariyorlardi, benim arabada da bir torba kasetim vardi. Merakim daha da artti. Onlara Rust in Peace'i verdim:)  Neyi transfer ettiler acaba. Sonra isi bitirdiler ve kayboldular. Sanki  bir sey tamamladilar. Galiba, bu isin altina bir is var. Bunu "Ankara  tayfasina ne oldu da incelemeliyim"  :)

Arada Bilgem ile muhabbet ettik. Zaman zaman iletisim sorunlari da oldu.  Mesela tam compo esnasinda bir baktim, Bilgem kameradan dusmus:)  Hemen uyardim Norvax'i.
Bir de partinin bitisinde, vedalasma sirasinda,  Bilgem'in, ben gidiyorum Nightlord diyenlere, "ben burdan bir yere  gidemem abi" seklindeki aciklamasi da superdi:
Compoda Calismayan makine heyecanini beraber yasadik:) Bilgem'in yuzu, virus killer sebebi ile arada kesilen demosu sonucunda, inanilmaz targetlere morph etti.
Bu arada demo gosterimi icin laptop'u temin eden arkadasa cok tesekkur ederim.

Compo stuff'larina gelince. Aesrude ve Resident demolari cok buyuk  supriz oldu. Return basli basina bir supriz. Kaliteyi bu demolarinda da  arttirdilar. bir sonrakinde de arttiracaklarina inaniyorum artik gazi  aldilar. Gene demo yayinlayan Paradox. Arcane'in pixeli, Slowhand'in ve  Allamullax'in muzikleri, tanisamadigim illustrator'un calismalari, oyun  yarismasindaki oyunlar,  256 byte speccy demolari vs. compolar gercekten  suprizlerle doluydu.
Zomco'nun wild'i ise partinin en buyuk eglencesi oldu. Hele battaniye partinde yere dusecektim neredeyse:)
Butun bu stufflar, partiyi gene anlamli kildilar. Ancak daha da fazlasi  lazim. Hatta mumkunse Turkiye'deki scenerlarin, yurt disi yarismalara ve  partilere de katilip, scene'in havasini daha da iyi solumalari:) Bu zevk bir kere alindiginda kolay kolay kurtulusu yok:)

Robot mucadelesi de, cok heyecanli idi. Glance elemani oldugumdan,  Norvax'in CSsniper'ini icten ice desteklememe ragmen, zavalli robot  cokca kaza kursununa hedef oldu. Arada ates de etmesi gerekli idi:) Iyi nisanci olsa da, genelde kacmayi tercih eden CSsniper, 3ncu olarak kalbimde taht kurdu:P

Compec elemanlari, parti boyunca hem eglendiler hem de herseye  kosturdular. Sayelerinde organizasyon seviye atladi. Beraber CNN Turk'e  giderken yolda yaptigimiz geyik de cok guzeldi.
Canavar gencler hepsi. Ogrencilerle beraber vakit gecirdigimiz, hissettigim dinamizm gercekten beni fisekledi.

Partinin Bogazici'nde yapilmasina onayak olan Sukru ile yaptigimiz guzel muhabbette, "7d6'yi ziyaret eden  Sukru"-->"Bakkada"-->"Skate" denklemi sonucunda, her seyin aslinda ne  kadar ilginc tesaduflerden dogdugunu gulumseyerek hatirladik.

Sponsorlar, bu sene de, scene'e verdikleri desteklerle scene'in, scener'in yaninda olduklarini gosterdiler:)

Parti sonunda toparlandik ve Datura, ben ve Spritus, donus yoluna butun ekipmanla koyulduk.
Datura'yi biraktiktan sonra, Spritus'la geleneksellesen bir sekilde  bizim eve gittik ve 2-3 saat parti muhabbeti cevirdik. Bu muhabbet de,  bir scene partisinden sonra oldukca iyi geliyor. Konusulacak cok sey var  cunku:) Velhasil bir parti daha boylece sona erdi.

7dx Organizasyon, Skate, Endo, Caisson, Datura, Norvax.  Harikasiniz. Bu  kolay bir is degil. Can sikici yanlari da cok. 9 oldu bu sene. Bu 9  sene icerisinde nice olaylar yasandi, ancak 7dx her sene eksiksiz  yapildi, nazar degmesin.  Bu harika olayi gerceklestiren ekibe sonsuz  tesekkurler.

Partide eksikligini cok hissettigim bir cok arkadasim da vardi. 7dx  mudavimlerinden azimsanamayacak bir kisim, kendilerini ozlettiler ki pek  cogunun ismi bilindigi icin buraya yazmayacagim. Umarim seneye onlar da  gelirler. 9 sene boyunca insan illaki parti kaciriyor. Tek seferlik  oldugu surece sorun yok:) Bilin ki hepinizi cok ozledim:)
« Son Düzenleme: 29.12.2010 00:36:56 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #36 : 29.12.2010 01:35:00 »
Hızlı düğmeleri aç

drey

• Full Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.emirdiril.net
Alıntı yapılan: Hydrogen;26565
Kuzenim Drey muzik yaptigimi duyunca, kendi de hali hazirda bir sey yapamamis oldugu icin, beni engellemek icin taksiyle  bi gece onceden bize geldi. Paso geyikle beni mesgul etti. Gecen sene kazandigi kulakligin super oldugundan bahsederek moralimi bozdu.  Bu arada Ferhan ablayi da ayarlamis kesin, onlar da anahtari unuttuk diye beni kumpasa getirdiler.  Gidip bir de anahtar goturduk. Drey pixel icin oneri bile istedi, gece boyu sozde pixelledi, sonra release etmedi pixeli, kesin bu da bi oyunmus. Bir de pixele baslayacakmis, ne kadar safmisim:P
:D:DMUHOHAHAHAHA, evet pixel sadece bir paravandı!:D:D

şaka maka şu pixeli en kısa zamanda bitirip release edeyim, o kadar lafı geçti:p

« Yanıtla #37 : 29.12.2010 01:37:39 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Nightlord: "Fakat bütün haftayı evde miskin miskin yatıp televizyon seyrederek geçirdim. "

Cik cik:)

Nightlord: ışte bu adam prototipine ben hastayım. Bana göre en ulvi, en şanlı, en ayakta alkışlanması gereken adamlar bu prototip adamlar.

Muazzam Nightlord saptamasi. Ya lordum bu cumleleri nereden buluyorsunuz:)

Nightlord: Bu arada kara bir haber aldım. Drey bu partide müzik yayınlamayacaktı. Yıkılmıştım.

Ahahahahah ahahahahahah...

Nightlord: O saatlerde Norvax ile yaptığımız teattiler sonucu, henüz hiç başka entry olmadığını öğrenince bu sefer başka bir telaşa kapıldım. Genelde 7dx partilerinin en zengin geçen composu olan mixed music componun başı dertte miydi.

Ahahahah, Abi nerden buluyorsun bu nasil bir anlatim ahahahah....

Nightlord:
Tam "zone"da olduğunuz, takır takır kod yazdığınız
Burada beni gaza getirmek için yeterli data vardı.

Bkz. Bilgemin Strict Turkce kullanimi konusundaki hassasiyeti eheheh:)

Nightlord: ıkincisi, Joker'in introlar evresinden multi part demolar evresine geçmesinin benim için ne anlama geldiğini biraz açıklamam gerekiyor.

Adam 2 dk'da, bilimsel mevzuata da girdi:)

Nightlord: Bu noktanın çok iyi anlaşılması gerekiyor. Coder olmaya niyetlenen insanlarla coder olan insanlar arasındaki en önemli fark, bu yolda ilerlerken önlerine çıkan çeşitli epik anlarda verdikleri tepkilerdir.

Ahahaha siirsel ya. Abi nerde buluyorsun bu cumleleri, sapka cikariyorum ahahahah. epik anlar yaaa:)

Nightlord: ışte Joker bu epik coder anlarını, bizler gibi 10'lu yaşlarda orta okul'un sakinliği ve yaşamın anne-baba tarafından finanse edildiği konforlu yaşlarda değil, otuzlu yaşlarda, bir aile geçindiren iş güç sahibi bir insan olarak yaşadı.

Tespite bakin ya. Vallahi bravo.Bunu hic dusunmedim ben.

Nightlord:Bu compo heyecanı apayrı bir olay. Compolarda ürün yarıştırmak hiçbirşeye benzemiyor ve benim için hiç olağanlaşmıyor da.

Iste scenerlik:)

Nightlord: Demo'yu oynatabilmek için sağolsun organizatorler canla başla uğraştılar. Önce ses çıkmayan makineyi değiştirdiler, ardından yeni makinedeki virus programı demonun ortasında notifikasyon yapınca yeniden demoyu oynattılar. Gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır. Bunların hiçbirini yapmak zorunda değillerdi.

Iste anlayis gosteren scener:)

Skate:Bu arada defalarca özür diliyorum Bilgem demonda yaşanan aksaklıklarla ilgili. Ancak şunu söylemeliyim ki bu sene böyle bir aksaklık olmasın diye bizzat elimden geleni yaptım.

Iste sorumlu organizator.

Nightlord: ZOMCOOOOOOOOO!

Iste gaaaz!

Nightlord:Benim gözümde 7d5'ten Esas Invaders'ı da geçerek,

Iste competition!!!

Nightlord: kendi çapında bu şekilde desteklemeye çalışmayı biraz sorumluluk olarak görmesi, yapabildiğini yapması, yapamadığı hakkında birazcık kötü hissetmesi, hepimizin severek parçası olduğu bu partilerin devamını sağlayacak.

Dogruu dogru:)

Endo:Koşarak eve gittim, hemen bilgisayarı açıp draw milk yazdım,

Hay allah endo, nedir bu olay ya ahahahah..

Endo: Komik olan bir diğer şey de, o text adventure'da print'lerle ekrana çizdirdiğimiz karakter grafikler, diğer süper oyunların grafikleri kadar güzel görünüyordu gözümüze

O sizin guzelliginiz eheheh:)

Skate: @endo: draw milk. ahahahahhahahhaha

Iste dalga gecen adam..

Norvax:
yeni demomuzun kodunu açılıyorum arkadaşlar, Endo ile yazdik:

1- Draw 'Süt'

2- Sing 'Ali Baba'nın Çiftliği'
3- Draw 'ınek'
4- Geç 'diğer part'

iste bokunu cikaratan adam:)

Endo: Hydrogen, Arcane için "adam tam bi gamer abi durmadan oyun oynuyo" demişti, partide full-time grafik çizdiğini görünce, Kürşad yanılıyor diye düşündüm, sonra Arcane bitirdiği grafiği bana teslim edip "Oh be artık rahat rahat Last Ninja'yı bitirebilirim" dedi
hehehehe.

Ahahaha ya bu Arcane ne adam ya ahahaha:)

Caisson: O sırada sanıyorum ki boun tayfasından bir soru geldi. ilginçti ve güzeldi aslında. "Neden c64'de kaldınız?" "Gönülden bağlı olmak ile alakası çok var" diyerek, çok lezzetli bir cevap verdiler tabii ki.

Ya tabii Endo, Snapshot sonrasi kac euro odul aldigimizdan bahsetmedi. Ee orasi da bizde kalsin :P

Caisson: Zaten, Hydrogen'in "aabi nooldu palladium? çıkarın artık şu dergiyi, adamı hasta etmeyin" lafı ve "Dr.Razor's Corner diye birşey vardı?!?!?" ironisinden yola çıkarak benim de gazlanma konusunda içerilerde kıvılcımlar olmuyor değil.

Noooldu Palladium hakkaten?

Caisson: özellikle Aarcane, abicim sen nası hepsini ifli çizdin chapter logolarını,

Hepsini scene icin yapti. Peki hayat ona ne verdi? Alone'u izlediniz mi hic? :)

Yatuyu:misina olabilir aslinda istenilen kalinlikta bulunmasida mumkun

Ya ciddi ciddi su robotu yapacakmisiniz nedir:)

Tesla: Nightlord webcam'den bakarak bu kadar yazdıysan acaba orda olsan neler yazcaktın merak ettim.

Gormek-Bakmak Turkce unitesi:P

SSG: @arcane "pixel bizden gecti" dedikten sonra production cikarman! cok ayip!

Bence de ayip

Slowhand: Arkadaş ben her sene böyle güzel parti yazıları okuyup gelemedim diye üzülecek miyim yahu

Bu gidisle oyle slowhand. 9 oldu yahu, boyle iska da gorulmedi:)

Slowhand: @Hydrogen: Arada msn üzerinden konuşuyoruz ama buradan da teşekkür etmek istedim. Güzel yorumların için teşekkürler.

Ne demek. Hemen affettim bak simdi, gevsedim:)

Nightlord: 97'de ben Aesrude'un yayinlanmamis vektorleri icin defter kalem calisirken c64'te #2'nin ana menu ekranini acik birakirdim. Hem grafik cok guzeldi hem muzik.

Merak uyandi simdi icimde... Nasil bir ekran bu unutmusum.

Yatuyu: 7DA gercekten ozel oldu, ama devamini getirmek niyetindeyiz

Yeah!

Drey: Sonuç olarak o anki gazımız bizi bir iki saat kadar daha ürünlerimizin başında tutsa da kendisinin daha sonra lafa "Sen Iron Man oynamıştın di mi?" diye girmesiyle "üretken" ortamımıza ilk darbe inmiş oldu .

Bak simdi bababak adama bak:)

Drey: Tam bu noktada belki de tekrar ürünlerimizin başına dönecekken bir ikinci darbe de Katakis ile geldi.

Sen degilmiydin, R-type'i soyle oynarim diyen.. Gecmiyo iste o gemi dana kadar.

Drey: Cuma akşamı uğraştığımız ürünlerin dışında, yıllardır compolardaki 4/4'lük parçaların hakimiyetini yıkmak üzere

4/4'luk parcalar kafamiza kafamiza caktilar compoyu Drey'im. Napalim artik:) Sefilligimize yanalim...

Drey: Aslında bitirebilirdim ama pazar günü partide olamayacağımı bilmenin verdiği sıkıntı ve burukluk sanırım üretkenliğimin son iki damlasını da kuruttu.

iste bu sikinti ve buruklugu ben daha da korukledim:) eheh

Drey:Bu gezinme sırasında bir de ne göreyim, Norvax'ın laptopundan -Skype sağolsun- Nightlord partiye okyanusun öteki ucundan online olarak iştirak ediyor. Nasıl mutlu oldum onu görünce anlatamam.

Ulan bu skype sanki yalnizca partide vardi. tobe tobe:P Adami partiden baska skype'da gorme sansi yok gibi, garip degilmi arkadaslar bu yazilanlar:)

Drey: Bir ara Spritus şaka ile karışık olarak bana ciddi bi bakış atıp "Pixel falan işine girmişin, ekmeğimize mi göz diktin bakim?"

Ahahahah. Ulan Spritus. Ya adam 1 saat normal spectrumda konusuyor. Sonra bir impact.

Drey: Gel gör ki ikimiz de enstrümanlarımızın sesini duyabilmek için kulaklıklarımız dışında bir hoparlör vs getirmediğimiz için bu da başka bir partiye kaldı.

Ya o mini marshall anfi hey gidi, lazim bitane

Drey: Hydrogen'in SID müzik seminerinin de şahsım adına çok eğitici olduğunu söyleyebilirim.

ah ah, beni sevdiginden oyle soyluyorsun biliyorum:)

Norvax: C64 konusundaki gazın ise beni benden aliyor

Senin bu gazin da beni benden aliyor. Nasil avladilar senin robotu. Ahahahaha:)

Spritus: @drey : o grafiği tamamlamadığına çok üzüldüm.

Ulu orta sallamayalim. Drey'e ekmegimizle oynama demissin cik cik:P

Skate:arkadaşlar galeri ve katılımcı listesi eklenmiştir siteye ancak ürünleri hazırlamak işi henüz bitmedi. hepsinin screenshotları ve infolarını hazırlıyoruz. az daha sabır, sanırım bu gece up olacaktır sonuçlar.

Tamam ya sakin ol acelemiz yok. muhabbet ediyoruz:)

« Yanıtla #38 : 29.12.2010 01:38:09 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Joker: öyle üstat lardan bu kelimeleri duymak çok güzel,inşallah bundan sonrada bu sözlere layık olmayı başabilirim,

Oyle oyle, tehdit oluyorsun valla:) Dikkat et ayagini kaydirmasinlar :P

Joker: @nightlord; abi ben sana ne desem bilmiyorum,o kadar güzel  dökümanlar hazırladınız ki,hades,skate ve sen yani açık söylemek  gerekirse sizler un,şeker,yağı ortaya koyup buyrun hadi helva yapın  demiştiniz,bana düşen işin %30'luk bunları

Ben o helva malzemesine yillardir bon bon bakiyorum.

Joker: @skate;
seni tarif etmek için nasıl bir cümle kuracağımı bilemiyorum,

Huge, icten, iyi coder, canim arkadasim:)

Joker: abi hakkını nasıl öderim bilmiyorum.

Nakit:) eheheh

Joker: bir gün önce aegis'in slowhand ile yaptığı görüşmede slowhand  müzik compoya yetiştiremeyeceğini söylemiş olmasına rağmen bir gecede  müziği bitirip mail attığını söyleyince,yabba dabba duuu diye yerimden  fırlayasım geldi zor tuttum kendimi.

Ya iste bakiniz, nasil scenerlar birbirlerinin islerinden gaz olurlar:)

Joker: hele arcane gelip yan masamıza kurulunca,ulan adam şimdi parti  boyunca pixel pixel çizer inşallah bende izleme fırsatı bulurum  demiştim,tamda istediğim gibi oldu sabaha kadar durmadan çizdi,abi bir  ara o kadar kendini kaptırmıştın ki,joystick le oyun oynuyor zannettim  meğer pixel resim çiziyormuşsun dumura uğradım.

Merak etme, oyun da oynuyor...

Joker: peşinden hydrogen'in sid semineri ve tolganın seminerini kaçırsaydım gerçekten üzülürdüm,

Bence benim semineri kacirdigina kisme uzulmezdi, ama dedigim gibi seviyorsunuz beni  ahahaha:)

Joker: gerçi slowhand'in usta işi müziği ve aegis'in logoları demoyu  bayaa bir kurtardi,spritus ve nightlor'un da yarışmaya katılacağını  öğrendiğimde şansımın olmadığını anlamam fazla uzun sürmedi ) (sanki  onlar olmasa çok şansım olacaktı da neyse)

Beraber basardiniz! :)

Paradox: Herşeye rağmen bende çok eğlendim aslında..Demo yetiştirme telaşıda bir başka zevkli oluyo..

Evet gercekten oyle...

Paradox: Text attı işte direk kopyala yapıştır yaptım..partlara üleştirdim..

Textleri gercekten atmis arkadas:) ingilizceleri kontrol ettirmeyi unutmamani tavsiye edecegim:)
« Son Düzenleme: 29.12.2010 01:45:26 Gönderen: Hydrogen »

« Yanıtla #39 : 29.12.2010 01:59:41 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Alıntı
Tam "zone"da olduğunuz, takır takır kod yazdığınız
Burada beni gaza getirmek için yeterli data vardı.

bilgem'in burda stalker'deki zone'u kastettiğinden şüpheliyim :)

« Yanıtla #40 : 29.12.2010 02:16:54 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Alıntı
Joker: gerçi slowhand'in usta işi müziği ve aegis'in logoları demoyu bayaa bir kurtardi,spritus ve nightlor'un da yarışmaya katılacağını öğrendiğimde şansımın olmadığını anlamam fazla uzun sürmedi ) (sanki onlar olmasa çok şansım olacaktı da neyse)

Beraber basardiniz! :)

burda ölümcül bir iğneleme sezinliyorum :D
ama doğru bi bakıma ehehehe

« Yanıtla #41 : 29.12.2010 10:39:55 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@hydrogen: hahahaha -party report'a review yazmak- hehehe supermis :)
- endo of glance -

« Yanıtla #42 : 29.12.2010 11:00:17 »
Hızlı düğmeleri aç

Norvax

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
beni benden alan amma adam var yahu :)))))))))) ..Eline saglik kursad super rapor ve review :)

« Yanıtla #43 : 29.12.2010 17:06:24 »
Hızlı düğmeleri aç

endo

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ben de hızlı bir rapor yazayım:
parti mekanına geldim, webten kaydolanları export edip intranet sistemine import ettim, sonra yeni gelenlerin kayıtlarını aldım, ssq'yi kaydettim, spacticayı kaydettim, aegis'i, compecten arkadaşlar kaydettim... ... .. "kaydolun" diye duyuru yaptım bi kaç kez.
sonunda parti bitti, "ama biz kaydolmadık" diye gelenleri kaydettim. eve geldim, "biz de kaydolmamıştık" diye gelen maillerdekileri kaydettim.. ne partiydi ama :D
şu Nightbot'ı yaparsak eğer kayıt alma işini ona vericem :P
- endo of glance -

« Yanıtla #44 : 29.12.2010 21:05:57 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
endo abi onun yerine bi program yazsan
10 register guest