the scene > hardware

amstrad cpc file transfer

(1/2) > >>

ssg:
pc'den amstrad'a transfer icin kablo semasi ve yazilim gibi seyler mevcut mudur? biz malesef c64 kitlesi kadar sansli degiliz de :) google'da buldugum seyler cok eski/arkaik yazilima referans gosteriyordu (cpcemu gibi).

skate:
@ssg: elimde bir CPC 464 var ancak kendi 3" disketlerinden yükleme yapmak haricinde bir data aktarımı denemiş değilim henüz. sanırım commodore.gen.tr forumunda sana bu konuda daha iyi yardımcı olabilirler.

Alcofribas:

--- Alıntı yapılan: ssg;26435 ---pc'den amstrad'a transfer icin kablo semasi ve yazilim gibi seyler mevcut mudur? biz malesef c64 kitlesi kadar sansli degiliz de
--- Alıntı sonu ---

Baştan uyarayım da sonra geç olmasın: Bu dediğin için her an çarpılabilirsin!

Hani SID imiz yok VIC imiz yok tamam ama dosya transferinde de CPC ile yarışacak bir makina da yok :)

Neyse...

Makinanın 6128 olduğunu ve external veya internal 3.5" sürücü bağladığını farzediyorum. Doğru mu? Bağlamadıysan sebep ne? Kablo istedin de "yok sana floppy kablosu falan yapamam mı" dedim

ssg:
eyvallah alco! bu arada bugun parti mekaninda fatalica'nin yaptigi transfer kablosu calisti gayet is gordu. sadece adamlar bunu "teybe kaydetmek" icin kullanabilecegimizi akil etmemisler tabi o yuzden ascii dosyalari binary cevirmekte sanci yasadigimizdan esas istedigimiz sey olan 464'te demo izleme performansini bir hayli ugrasip beceremedik :(

bu arada hydrogen megadeth rust in peace kasedin bende kaldi (dream theater kutusunda duruyor). ihtiyacin varsa ikisini de sana geri ulastirabilirim ama b yuzunde ilk sarki yerine cpcrec.bas cpcpara.bas moody loader gibi programlar var :)

alco cozum olarak sanirim temiz bir 6128 bulmaya calisacagim. partide cok iyi vakit gecirdim hepinizle gorustugumuze de sevindim. zamanli uyanirsam yarin da gelirim.

Alcofribas:

--- Alıntı yapılan: ssg;26450 ---alco cozum olarak sanirim temiz bir 6128 bulmaya calisacagim.
--- Alıntı sonu ---

CPC gelmezse veya sorun çıkarsa haberim olsun. Uygun bir tane ayarlarız illaki. Sonra da dayar döşeriz scart,3.5 floppy falan filan ile...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git