Gönderen Konu: attitude #9  (Okunma sayısı 7827 defa)

attitude #9

« Yanıtla #15 : 13.12.2005 10:43:33 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by vigo@Dec 13 2005, 10:22 AM
ya bu review yazanlarda orospu evladı...
fanta'nın ta amına koyim piç... breakpoint de görünce sikicem belasını.
bin tane bok atmış müziie... keza koda....
kimse Türkleri sevmiyor, bizde scene diye kasıyoruz amına koyim.
delirmeme az kaldı.
[post=3500]Quoted post[/post]
[/b]
Ya abi böyle şeylere çok takılma yaw. Oswald çok pozitif bir şekilde yorumlamış demoyu bence. Herif geçen sayıda Camelot'un You Know The Routine'e o kadar çok yersiz eleştiri yapmıştı ki Cactus'e mail atıp döşenmiştim ben "böyle yapacaksa bir daha review yapmasın, derginin kalitesi düşüyor" diye. Cactus de bizim demoyu kabul ederse Graham'e review ettireceğini söylemişti. Ama dönüp dolaşıp iş yine Oswald'a verilmiş, herif de geçen sayıya kıyasla oldukça iyi ve pozitif bir review yapmış.

Grafiklerle ilgili review bence cuk oturmuş. Herifin tüm dediklerine katılıyorum ve sanki herif bizim projede yer almış kadar iyi review etmiş. Bize ne tam bitmemiş, eksik, dandik geldiyse herif onları sövmüş. Bunun yanısıra herkesin gereksiz derecede yüklendiği kurbağa resmine pozitif reaction vermiş.

Gelelim müzik olayına. Fanta iyi bir müzisyendir, hatta son yılların en iyilerinden. Herif teknik olarak enstrumanlara ve new sid, old sid farkında müziğin kötü sonuç vermesine takılmış ve Hydrogen'in kalitesinde bir müzisyenin bazı ses filtrelerini bilmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış benim yorumladığım kadarıyla. Bunun haricinde de Hydrogen'in müzik tarzını beğenmemiş ve bazı tekrarlara v.s. takılmış. Bence müzik mükemmel ancak Fanta'nın böyle birşeye takılmasını gerektirebilecek birşey var mı? Var elbette ki. O müzik partiden 2 gün önce yarısı uzunluğundaydı. Demo son anda birleştirildi ve Hydrogen bir gecede müziği iki kat uzattı. Bunun için de ilham gelmesini falan beklemedi. Oturdu ve bir gecede bitirdi. İşin komik tarafı efektleri müziğe uydurmaktan çok müziği efektlere uydurduk. Bu da zaten Hyrdogen'in yeteneklerinin ve azminin bir kanıtıdır. Ancak Fanta bunları bilmiyor ve demoyla müziği ayırarak dinlediğinde ona batan noktalar olabilir.

Kıssadan hisse: Vigo, calm down dude...

attitude #9

« Yanıtla #16 : 13.12.2005 10:55:53 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
selam arkadaslar

chartlar icin oy kullanmak onemli su anda. ozellikle butun disk dergileri (vandalism news bile) yeterince oy alamadigimiz icin chartlari iptal ettik filan derken attitude tek gercek chart olarak kalmisken, sirf bunu desteklemek icin elden geldigince vote doldurmak lazim. bu votelarda turk urunlerine hakettiklerinden fazla oy kullanmak veya kullanmamak herkesin kendi bilecegi is bence. ama dusuk de olsa oy kullanmak belli bikac stuffin dikkat cekmesini saglayabilir.

tabi disk dergileri disinda da chartlar var CSDB gibi. ama csdb chartlarinda 40 yildir inaktif olan adamlara bile oy veriliyor ve listeler bir diskmagdeki gibi editorler tarafindan kontrol edilmiyor ve guncel olmuyor. bizim gibi yeni adamlar da agizlariyla kus tutsalar dunya rekorlari kirsalar da bir tts ile bir quiss ile bir slammer ile yarisamiyor o chartlarda.

bu yuzden disk dergilerine daha cok oy kullanalim ki disk dergileri chart yapmaya devam etsin.

glance'e gelince... glance su an 30 turk scenerdan 10 alip ilk bese girse bu iyi mi olur bilemiyorum. hakkaten yabancilarin da oy vermesi lazim. bence zamanla bu olur. adamlarin bizi sevmedigine katilmakla beraber yine de oy vereceklerini dusunuyorum. sonucta gecmiste script ve splash dergilerini bir numaraya tasiyacak kadar oy verdiler. yine verirler.

bence en kritik olani yaptigimiz productlarin insanlarca izlenmesi. bunun icin lobi olayi onemli. productlarin nasil oy/review aldigi cok onemli degil. living bence bu konuda cok basarili oldu. dunyada c64 scene ile uzaktan yakindan ilgisi olan herkes livingi seyretti. reviewlerde falan boole "the notorius frog and the city picture", "this much discussed demo" falan diye ifadeler gordum mu zevkten kuduruyorum. sonucta biz bisey yaptik ve bu scene de bir suru tartismayi tetikledi. birileri saldirdi baska birileri savundu biz nerdeyse agzimizi acmadik. bu superdi. saldiranlar da savunanlarda 70 milletten adamlardi.

en onemli sey yaptigimiz biseyler duyulmadan yok olup gitmesin. biz pulicity yaratalim. onun icin web siteleri ve diskmaglaer cikarmamiz onemli bence.

yani guzel insan vigonun lobicilik ile ilgili soylediklerine katiliyorum. benim biraz farkli dusundugum yer, bu lobinin turklere yuksek oy vermekten ziyade mag ve sitelerle yapilmasi yonunde. fakat dedigim gibi c64 scendeki maglaerin chartlarini desteklemek icin oy vermek onemli.

sevgiler

attitude #9

« Yanıtla #17 : 13.12.2005 11:12:15 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
nightlord'a katilmamak elde degil.

attitude #9

« Yanıtla #18 : 13.12.2005 11:34:26 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by vigo@Dec 13 2005, 09:16 AM
bakkada, paso zırlıyosun yok gruba giren yok yok release yok zart zurt diye.... neden girip vote kullanmadın? işte sana en büyük "bişi" yapma fırsatı idi. işin ilginçi hydrogen, endo, datura bile sikine sallayıp girip vote yapmamış...
neyse... FUCK TURKISH SCENE diyorum
[post=3495]Quoted post[/post]
[/b]

Benim o votesheeti doldurmam icin daha kirk firin ekmek yemem lazim TR'de olan biten haric ,toplasan 3 yada 4 isim ve 6-7 prod ismi vardir aklimda bildigim.O votesheeti doldurmam imkan disiydi ha nasil doldururdum 10'a kadar bile gelemezdim.Ha biri ciksaydi arkadaslar bu listelerin aynisini kopyala/yapistir yapin deseydi girer yapardim oy olsun die.

Bu arada bu kadar zirladigimin farkinda deilim demekki herseyi paylasmamak lasim...Aticaksin icine ne yapicaksan kendin yapicaksin,kendi kendini gaza getir kendi kendini demoralize et ole takil kendi kendine hatta abart olayi grup kurmaya bile gerek yok grubunda gotune koyim....

attitude #9

« Yanıtla #19 : 13.12.2005 11:59:30 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selamlar.

Votesheetleri doldurmak olayına yıllardır çok ciddi yaklaşan biriyim. Attitude sheetlerini de doldurmaya başladım ancak bir kaç bölümün istediğim gibi olmadığını farkettim ve son yayınlanan ürünlere bir daha göz atmak istedim. Bu süre zarfında zaten magazin de yayınlandı. Ancak bence bu önemli değil, bir sonrakinde beni tatmin eden bir chart doldurma işlemi gerçekleştireceğim.

Chartlarda üst sıralarda olmak için yayınlanmış çok sayıda ürün ve uzun süreli uğraş gerekiyor. Ancak aynı chartlardan inmek için gereken süre çok daha uzun:) Şu an scene'de yaşanan temel chart sorununun bug'ı bu. Bu hatayı temizlemek için sadece son 2 senelik zaman diliminde aktivite göstermiş (ki 2 sene genel olarak zayıf aktivite gösteren grupların bir şey release etme peryodudur) scenerların, grupların seçilmesi onlar arasında oylama yapılması lazım ki bu da yapılmıyor. Yapılsa da eleştiriler alabiliyor.

Attitude reviewlarına gelince; beni mutlu eden şey, daha önce hiç bir review'da değinilmemiş bazı önemli noktalara değinilmiş olması.
Geri kalan yorumlar kişilerin kendi görüşleri.
Bu arada müziği old sid uyumsuz yapmış olmam biraz ilginç olmuş çünkü müziği oldsid'de yaptım zaten. Ve hata dedikleri o patlamayı hoşuma gittiği için öyle bıraktım. Ancak iki müzisyen(Ki çok sevdiğim bir scener olan Jeff'de bana aynı yorumu yaptı) bunu hata olarak algılayabiliyorsa başkaları da böyle algılayabilir. Dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gerektiren bir eleştiri. Fanta'nın müziği beğenmemiş olması da tamamen onun zevkidir. Müziği beğediklerini bildiren çok sayıda yorum da geldi.

Son olarak lobi olayına katılıyorum. Özellikle de tanıtımla yani produtları izleme, izlenme, önerme, yorumlar yapma gibi kısımlarına.
Çünkü üreten insanlar için en büyük gaz unsuru ürettiği ürünün ses getirmesidir. Özellikle yorumları okumak en önemli motivasyon kaynağı.

attitude #9

« Yanıtla #20 : 13.12.2005 14:28:30 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by Bakkada+Dec 13 2005, 11:34 AM-->
QUOTE(Bakkada @ Dec 13 2005, 11:34 AM)