Gönderen Konu: Good old blue screen on Win7  (Okunma sayısı 917 defa)

Good old blue screen on Win7

« : 17.09.2010 18:38:24 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Benim şirketteki gıcır gıcır monster PC'im arada bir (nadiren) mavi ekran çıkartıyordu. Çok nadir olduğu için (haftada bir falan) çok kafayı takmadım, acil işlerim bittikten sonra ilgilenme kararı almıştım. Ancak bugün her açılışta mavi ekran çıkmaya başladı. Sistem açılıyor, MSN, browser, e-mail client falan açıyorum direk çatlıyor. Mavi ekrandaki mesajı kurcalamadan sorunu çözdüm. Bugün UDP sniffing için bir tool yüklemiştim, bu tool virtual network driverlar oluşturuyor ve seçilen network adapterları da sniff ediyordu. Sistemde ilk mavi ekran çıkmasına yol açan da aslında benzeri birşeymiş. O da Android telefonumu 3G modem gibi kullanmama yarayan PDANet isimli bir tool. O da virtual network driver install ediyordu. Onları uninstall ettim ve sorun kalmadı.

Sanırım (eğer benim makineme özel bir durum değilse) Windows 7 bu tür girişimleri hoş karşılamıyor. Yani XP gibi sistemlerde sorunsuz çalışan bu virtual devicelar Windows 7'ın o çok da hasret kalmadığımız mavi ekranları bize hatırlatmasına neden oluyor. Bulgularımı paylaşayım dedim.