Gönderen Konu: disk mag!  (Okunma sayısı 36485 defa)

disk mag!

« Yanıtla #30 : 06.11.2005 09:21:35 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://beskrajnost.com
şu an itibariyle bir txt dosyasından okuduğum bbcode'ları taglara göre vector'lerin içine sınıflayabildim ancak problem şu bu vector'lerde tutulan detay'ı her döngüde uygulayabilirim yani

atıyorum 50. yazı 0, 0 konumlarında olacak ve bold olacak diyelim bu durumda şöyle yapılabilinir
Kod: [Seç]
if(text[49].isBold == INF_TRUE)
{
  text.SetPos(0, 0);
  text.SetStyle(FW_BOLD);
}

text.Print(text[49].string);
ama çok dolu olduğunu düşünürsek sayfanın resimlere aynı olayı uygulamak, çizim rutinleri, mouse'un durduğu noktalara göre butonun içinde mi değil mi checkleri (aslında bunu sadece sol mouse butonu tıklandığında kontrol ettirebilirim hem bu sayede çok yemez evet evet öyle yapayım :) ) sonra diğer metinler, linkler, yani olması gereken bi dolu şey var bu konuştuklarım günümüz makinasına vız gelir ama tutun ki adam 32 mb ram'li makinasında okumaya kalktı bunu denemedim henüz (içerde var bi tane açamadım dün direk kapandı :) ) ama bu gün deniyeceğim ona da eğer sistem bu şekilde vsync açıkken 60'ın altına düşüyorsa o makinada bu da demektir ki bu veriyi başka şekilde işlemek lazım. neyse ortada fol yok yumurta yok yani henüz eski makinada test etmedim hele bi edeyim ona göre yazarım sonucu. şimdilik sadece bilginiz olsun diye söyledim varsa fikriniz seve seve dinlerim.
100% pure coder pr0n

disk mag!

« Yanıtla #31 : 06.11.2005 13:14:47 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
turbo: dediğini ben de düşünüp teklif etmiştim; lakin diskmag'in tadı bambaşka. ayrıca tabii ki diskmag'de pişen 2-3 ay sonra octalfoam'a da düşer...

disk mag!

« Yanıtla #32 : 06.11.2005 15:14:33 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
Alıntı
Originally posted by MaDpRoGrAmMeR@Nov 6 2005, 10:21 AM
şu an itibariyle bir txt dosyasından okuduğum bbcode'ları taglara göre vector'lerin içine sınıflayabildim ancak problem şu bu vector'lerde tutulan detay'ı her döngüde uygulayabilirim yani

atıyorum 50. yazı 0, 0 konumlarında olacak ve bold olacak diyelim bu durumda şöyle yapılabilinir
Kod: [Seç]
if(text[49].isBold == INF_TRUE)
{
   text.SetPos(0, 0);
   text.SetStyle(FW_BOLD);
}

text.Print(text[49].string);
ama çok dolu olduğunu düşünürsek sayfanın resimlere aynı olayı uygulamak, çizim rutinleri, mouse'un durduğu noktalara göre butonun içinde mi değil mi checkleri (aslında bunu sadece sol mouse butonu tıklandığında kontrol ettirebilirim hem bu sayede çok yemez evet evet öyle yapayım :) ) sonra diğer metinler, linkler, yani olması gereken bi dolu şey var bu konuştuklarım günümüz makinasına vız gelir ama tutun ki adam 32 mb ram'li makinasında okumaya kalktı bunu denemedim henüz (içerde var bi tane açamadım dün direk kapandı :) ) ama bu gün deniyeceğim ona da eğer sistem bu şekilde vsync açıkken 60'ın altına düşüyorsa o makinada bu da demektir ki bu veriyi başka şekilde işlemek lazım. neyse ortada fol yok yumurta yok yani henüz eski makinada test etmedim hele bi edeyim ona göre yazarım sonucu. şimdilik sadece bilginiz olsun diye söyledim varsa fikriniz seve seve dinlerim.
[post=2701]Quoted post[/post]
[/b]

mad, uğraşıyosun güzel hoş ama önceden hangi çözünürlükte çalışacağını falan belirlemek lazım. opsiyonel olması bence saçma olur. çözünürlük sabit 800x600 16 bit fullscreen olsun bence. diğerlerinin fikri nedir bilemem tabi.

disk mag!

« Yanıtla #33 : 06.11.2005 15:22:21 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
çözünürlük sabit zaten :)  800 * 600 fullscreen opsiyonel olacak bit depth de opsiyonel iki seçenek var 16 ve 32, 24 yok çünkü piyasadaki çoğu kart 24 bit'de crash... onların hepsini düşündüm ben kağıt üstünde var herşey plansız iş yapılmaz di mi ama :D
100% pure coder pr0n

disk mag!

« Yanıtla #34 : 06.11.2005 15:30:47 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by MaDpRoGrAmMeR@Nov 6 2005, 04:22 PM
çözünürlük sabit zaten :) 800 * 600 fullscreen opsiyonel olacak bit depth de opsiyonel iki seçenek var 16 ve 32, 24 yok çünkü piyasadaki çoğu kart 24 bit'de crash... onların hepsini düşündüm ben kağıt üstünde var herşey plansız iş yapılmaz di mi ama :D
[post=2720]Quoted post[/post]
[/b]

fullscreen'in opsiyonel olmaması gerekir zannımca. pain ve hugi'de nasıldı yaw hatırlayamadım :(

disk mag!

« Yanıtla #35 : 06.11.2005 20:11:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
başka dergileri model almak için sebep görmüyorum...

disk mag!

« Yanıtla #36 : 07.11.2005 03:25:41 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı
Originally posted by spaztica@Nov 6 2005, 01:14 PM
turbo: dediğini ben de düşünüp teklif etmiştim; lakin diskmag'in tadı bambaşka. ayrıca tabii ki diskmag'de pişen 2-3 ay sonra octalfoam'a da düşer...
[post=2712]Quoted post[/post]
[/b]

Haklisin.. ama ne biliiim.. web daha kullanisli geliyo hala..

OCTALFOAM nedir? yani anlam olarak...
daha guzel bi isim bulunamazmi?..
cok APTALFiLAN geliyo bana.. :D

fikrimi yaziyom..
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

disk mag!

« Yanıtla #37 : 07.11.2005 05:24:58 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
kaçırmışsın, bi ara yazmıştım; ama senin hatrına bir daha belirteyim...

octal - hepimizin geldiği 8 bit camiası
foam - demoların birer sabun köpüğü gibi oluşu, izlemesi keyifli, insanları etkiliyor, ama geriye yarar namına da pek birşey kalmıyor. demolar = sabun köpükleri... :)

onca zaman insanlardan bir isim bulun bari dediğim halde bana çok da ilgi çekecek isimler gelmedi karşıma; domain ararken de türetme mantığıyla bu ismi buldum bir anda, kulağıma hoş geldi, hemen onun üzerine gittim.

korkma, bu bir one night demo ya da underwater dreams değil; hoş ikincisi hiç de fena değildi hani. :) :) :) kasım ayı içinde tam release olarak ortaya çıkacak portal'imiz; %70ini gören şahidim var... :P

disk mag!

« Yanıtla #38 : 10.11.2005 21:15:23 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
beyler öldüm sanmayın son sürat kodluyorum halen ama ss yollamıyorum zira bomba olmasını istiyorum bitince hele ki bir intro göreceksiniz (evet diskmag'de intro olur mu demeyin oluyormuş! eski köye yeni adet!) bazılarınız yiyecek beni ama hala tatmin değilim spritus bişi yapmamı söyledi matematiğim yetmedi ona sinir olup duruyorum neyse sözümona spritus hala görmedi introyu konusunu biliyor (di mi sprit :) )ama intro'yu görmedi bakalım siz görünce beğenecek misiniz... Bence gayet eeee neyse şey oldu işte bişi :) . Fikirlerinizi görünce söylersiniz yarın veya cumartesi çıkartmayı düşünüyorum bir pre-view daha inşallah beğenilir. Mag'imizi de zannedersem bir kaç hafta (yok bu politikacıların haftası değil sınavları atlatırsam 1 - 2 en fazla 2.5 hafta) içinde okuyor olacağız makaleleri yazmaya başlayın isterseniz :)  Haydi kalın sağlıcakla

Post-Scriptum: Ya biri bana oyun atölyesi'ni tarif edebilir mi cumartesi kaybolmayayım moda'da :D

Post-Scriptum2: Bu arada belirtilen süre cumartesi günkü toplantıda belirleneceklerle orantılıdır evet politikacılık oynuyorum çaktırmıyorum ama yani o süre uzayabilir dee kısalabilir de :)
100% pure coder pr0n

disk mag!

« Yanıtla #39 : 10.11.2005 21:18:36 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
disk maglerin başında intro olur... hemde aslanlar gibi olur...

http://www.bronxwhq.org/bronx/download.php.../bnx-intesc.zip

cumartesi için;

kadıköy moda migrosu sorun, tam orada...

disk mag!

« Yanıtla #40 : 11.11.2005 03:18:49 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
Alıntı
Originally posted by spaztica@Nov 7 2005, 05:24 AM
korkma, bu bir one night demo ya da underwater dreams değil; hoş ikincisi hiç de fena değildi hani. :) :) :) kasım ayı içinde tam release olarak ortaya çıkacak portal'imiz; %70ini gören şahidim var... :P
[post=2760]Quoted post[/post]
[/b]

vigo anlatti olayi.. ben oralari harbi kacirmisim.. sorry.. neyse... kismet diilmis..

yok yok benim bi suphem yokta.. forumdaki bu super muhabbetler kaybolcak diye bir kaygim var..
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.

disk mag!

« Yanıtla #41 : 11.11.2005 09:11:06 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Alıntı
Originally posted by tURbO@Nov 11 2005, 03:18 AM
yok yok benim bi suphem yokta.. forumdaki bu super muhabbetler kaybolcak diye bir kaygim var..
[post=2847]Quoted post[/post]
[/b]

Kaygın olmasın, eski mesajları transfer edecek toolu ben üstlenmiş durumdayım kardeşim. Bir türlü vaktim olmadı haftaiçi, genelde geç döndüm eve, haftasonu halledicem converterı.

disk mag!

« Yanıtla #42 : 11.11.2005 11:37:38 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Oyun atolyesinde bir aksiyon mu war ben mi kacirdim yoksa isterik bi adammiyim?Ya da scener arkadaslarimi mi ozledim???

Ya su toplantilar icin felan ayri bir baslik acilsin dewamli duyuru yapilsin felan desem...

PS:Sen kimsin leeeen nidalarini duyar gibiyim :)

disk mag!

« Yanıtla #43 : 11.11.2005 12:07:45 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Originally posted by Bakkada@Nov 11 2005, 12:37 PM
Oyun atolyesinde bir aksiyon mu war ben mi kacirdim yoksa isterik bi adammiyim?Ya da scener arkadaslarimi mi ozledim???

Ya su toplantilar icin felan ayri bir baslik acilsin dewamli duyuru yapilsin felan desem...

PS:Sen kimsin leeeen nidalarini duyar gibiyim :)
[post=2855]Quoted post[/post]
[/b]

bakkada, bu toplantılar tüm scenerlara açık. aslında ne kadar kişi gelse o kadar iyi olur. eğer scener arkadaşlarını özlediysen yarın saat 12'de oyun atölyesi kafede (moda migros'un karşısı) çoğunu bulabilirsin :)

duyurular için bir başlık açmak gerek, haklısın..

disk mag!

« Yanıtla #44 : 11.11.2005 12:55:42 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Meeting ile ilgili ayri konu basligi icin tsekkur ederim.Bu toplantidan biraz gec haberim oldugu icin ve ozellikle doktor ile randevum oldugu icin sebeplenemiycem umarim bu konu basligi bunun gibi sorunlari ortadan kaldiracak ;)
Hepinize iyi eglenceler simdiden...