the scene > buluşmalar

disk mag!

(1/16) > >>

vigo:
beyler bayanlar ( var ise :)
disk mag çıkarmayı öneriyorum...
herhangi bir gruba ait olmayan...

kimler ne katkı yapar öğrenmek istiyorum...

-c64
-amiga
-pc

-genel web sitesi

olan bir disk mag...

nedersiniz?

medya gücümüzde olur...

hatta bu disk-mag'in değişik client larını çekeriz, bi servera bağlanıp article'ları download eder... ( cep tel,pda etc.. ) gibi?

ya kendi meşrebinde tr-demoscene tv gibi bişi...

kimler bu projede çalışmak ister?

amiga'da code ve web taradında code'u ben üstlenebilirim..

haydi millet imece usulü disk mag yapalım... ?

hatta adı de "IMC" olsun :)

nightlord:
ben yazar olarak katilabilirim. c64 ustune teknik veya fikir yazilari yazabilirim.

spritus:
vigo bizim resident grubu olarak "antika" isimli bir diskmag çıkarma projemiz zaten var. ama henüz başlamadık olaya o ayrı :)

skate:
Benim Glance harici independent yürüttüğüm bir disk mag projem var gerçi ancak ben bu magazini tüm magazinlerden ayrı tutmak istiyorum. Zaten standartlar açısından da klasik scene magazinlerinden farklı olacak. Onun için kendi magazinim kendime, diğer magazin projelerine ayrıca katkıda bulunabilirsem bulunurum. Mesela son zamanlar Cactus (Oxyron/Padua) ile sık sık maillaşıyoruz. Attitude #9'un pollingleri üzerine bir hayli mesajlaştık, votesheet doldurdum, reaction verdim v.s. Bir Türk disk mag çıksa elbette ki ona daha fazla destek veririm. Ama dediğim gibi şu anda kodladığım magazin apayrı bir proje.

Ayrıca son zamanlar ümitli olduğum tek magazin var, o da Palladium #5. O bir çıksa çok mutlu olucam. Tahmin ediyorum 3-6 ay içersinde görecez Palladium'un yeni sayısını.

spaztica:
herkes diskmag çıkarıyor da dağınık oluyor;aslın da bir tane sağlam bişey yapmak ve herkesin oraya katılması çok güzel olur tabii. ama bunun için önce oluşması ve süreç içinde varlığını sürdürmesi gerekli. diskmag'i kodlamak falan ayrı bir mesele, varlığını zaman içerisinde yürütebilmek apayrı... vigo'nun önerdiği isim de, multi-platform olması da hoş fikirler... ben de elimden gelen tüm katkıyı yaparım tabii ki.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git