Gönderen Konu: Amigatürk Kapanmış...  (Okunma sayısı 2018 defa)

Amigatürk Kapanmış...

« : 31.08.2005 21:24:46 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Amigatürk forumu 31/08/2005 21:21 itibariyle

Alıntı
Bir kaç kendini bilmez şahsın işi abartıp cep telefonumu arayarak küfürler savurması şahsıma karşı olmadık sözler sölemesi
beni bıktırdı yıldırdı. Yeter artık. Amiga ve Commodore benim için artık ölmüştür. Amiga Türk Kapanmıştır.

Ayıp ya! Bu kadar da olmaz........

Mesajıyla kapanmış bulunuyor. Sanırım birileri Aegis'ı (mesaj imzasız gerçi başka bir admin de olabilir) telefonla taciz yoluyla bayaa kızdırmış. Umarım yeniden online olur site... Amigacı olmadığım için pek takılmasam da Amigacılar için iyi bir kaynak oluşturduğunu biliyordum sitenin. Yazık olmuş.

P.S: Arkadaşlar zaman zaman birçoğumuz irili ufaklı sürtüşmeler yaşıyoruz scenede ancak lüften hiçkimse bu olayı cep telefonundan arayıp küfretme boyutuna getirmesin.

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #1 : 31.08.2005 22:24:02 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
aegis'le pek muhabbetim olmasa da bir user community yürüten bir insanın başına böyle şeyler gelmesi tatsız tabii ki; lakin telefonunu da her yere yazmasın o da. yine de amiga-severlerin böyle bir sebepten ötürü sitelerinden mahrum kalması keyifsiz olmuş.

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #2 : 31.08.2005 22:47:08 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Telefonu her yere yazmaya gerek yok ki. Biri arayıp benden senin cebini isteseydi Spaztica, ben çok sorgulamadan "açıp küfreder mi acaba" diye, verirdim numarayı açıkçası. Sen vermez miydin benim telefonumu? Sonuçta forumlar üzerinde kimin kimi tanıdığını anlamak çok kolay. Birinden birine mesaj atıp telefonunu istesen bulmak istediğin şahsın, sanırım yeterli olur.

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #3 : 31.08.2005 23:58:49 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
yarın bir telefon açıp Aegis'le görüşeyim ve durumu öğreneyim. Aklıma gelen bir kişi var ama Aegis o kişiyle yakın zamanda 2-3 tel görüşmesi yapmıştı. En azından sesinden tanımış olabilir.

Cep telefonum şu anda hurda, ev telefonu ise çalışmıyor ama adsl çalışıyor.  splitter den olabilir (mi ?????).

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #4 : 01.09.2005 00:13:43 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
alla alla !!! boole site mi kapanir yaa. koca user communite ortada mi kalacak yani. aegis kardesim eger okuyorsan umarim kizginligin gecer ve siteyi geri acarsin. seni telefonla arayip kufur eden dingil de her kimse senin aktivitelerini durduramamis olur boylece... :)

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #5 : 01.09.2005 01:11:45 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
sabah girdim, ak$am kapali, sasirdim harbiden cok. bu sitenin buyuk bir takip kitlesi var ve neden tehdit ediliyor boyle bir site anlayamiyorum?! :(
sitenin admini aegis'ti yalnizca bildigim kadari ile, yazi onundur yani. ayrica zaten siteye kar$i bir tehdit olduguna gore ve alan adi aegis'in olduguna gore kimse vermese bile telefon bulunabilir zannimca.

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #6 : 01.09.2005 01:19:24 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
site aegisin olsa bile şu anda tekrar açma çalışmaları sürüyor. yarın sabaha açılmış olabilir.

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #7 : 01.09.2005 04:19:50 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
skate:
Alıntı
Biri arayıp benden senin cebini isteseydi Spaztica, ben çok sorgulamadan "açıp küfreder mi acaba" diye, verirdim numarayı açıkçası. Sen vermez miydin benim telefonumu?

telefon numarasının sahibine danışmadan vermezdim. privacy denen birşey var; her ne kadar arkadaş olsak da bazen x'in y'ye telefon numarasınınvermemesinde özelbir sebep olabilir.

ayrıca:
Alıntı
Bir kaç kendini bilmez şahsın işi abartıp cep telefonumu arayarak küfürler savurması şahsıma karşı olmadık sözler söylemesi
beni bıktırdı yıldırdı. Yeter artık. Amiga ve Commodore benim için artık ölmüştür. Amiga Turk Kapanmıştır.
Ayıp ya! Bu kadar da olmaz........

demiş AEGIS
Arkadamıza yapılan hakaret , zaten sitenin hep doğru yolda kararlı ilerlemesini çekemeyen mahlukların ( Aegis " şahıs " demiş. Katılmıyorum ) umduğu şeydi.
Son günlerde hergün defalarca yapılan saldırı denemeleri de aynı amacın daha sinsi ilk aşaması idi.

Daha önce de belirttim Sitemizin sıklıkla yedeği alınmasına ve güvenliği sağlam olmasına rağmen yedek forum bile düşünülüldü. Şu an http://forums.cjb.net/amigaturk-about2.html adresinde sadece bu saldırı hakkında fikirleri duymak istediğim forumdan fikrinizi belirtmenizi bekliyorum.Kendisine bugün ulaşmak için her türlü girişimi denememe rağmen ulaşamadğım Aegis arkadaşımıza da tek söyleyebileceğim :

Biz bu tarz saldırıların olabileceğini de konuşarak " Her ne olursa olsun kapanmayacak bir site olsun " diye açmadık mı bu siteyi ?
Saldırıların sebebi zaten http://www.amigaturk.com un gördüğü ilgi ve kazandığı başarı değil mi ?

Siteyi açık tutmak bu mahluklara verilecek en iyi cevap ve acizlik içinde edilmiş küfre karşılık içlerinde kalmış hazımsızlığı katmerlendirmek olacaktır.

TurkAmigaMan
olarak sitenin girişine yazılması, aegis'in sadeceküfredildiğinden siteyi kapatması değil, sitenin bu çekişme sonucu hack edilmesinden dolayı komple çökmüş olmasından kaynaklanmakta...

Amigatürk Kapanmış...

« Yanıtla #8 : 01.09.2005 09:26:20 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Gerçekten privacy isteyen kişiler (mesela ben ve Hydrogen) cep telefonları çıktığı tarihten bu yana hiç cep telefonu almayan, kullanmayan ve silah zoru harici kullanmaya niyeti olmayan kişilerdir :)