Gönderen Konu: amiga'cılar tembel miyiz?  (Okunma sayısı 3128 defa)

amiga'cılar tembel miyiz?

« : 17.09.2009 23:08:16 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Parti yaklaşırken, uzun zamandır aklımda olan şu konuyu açmazsam olmayacak. Bizim partilerde release 'ler (genelde) ya 64 ya pc olarak sınırlı kalıyor. Ben dahil uzun yıllar amiga'da faaliyet gösteren scenerlar neden oturupta amiga 'da bişiler yapmaya uğraşmıyoruz.

Bence bu iş coder'lardan kaynaklanıyor olabilir. Sonuçta grafik ve müzikler hemen hemen her plartforma port edilebiliyor.

O kadar amiga grubu o kadar adam nereye kayboldu anlamadım.

Herkes başka plartformlara mı adapte oldu?
Yoksa amiga için yeteri kadar cross development stuff'ı çıkmadı?

Nedir yani...
« Son Düzenleme: 17.09.2009 23:35:36 Gönderen: stranger »

« Yanıtla #1 : 18.09.2009 01:14:56 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@stranger: Abi öncülüğünü yap, topla Analog'u Amiga sectionında ya da sıfırdan bir Amiga oluşumunu oluştur, oluşturanlara katıl. Mesela Gnostic ve Endo süper iki seçim olur Amiga coderı olarak. Birleşin, çiftleşin bişi yapın işte :)

edit: stranger'ın r'sini unutmuşum. farkettim ki r'yi boşlukla replace edince Metallica albümü oluyormuş :D
« Son Düzenleme: 18.09.2009 14:52:34 Gönderen: skate »

« Yanıtla #2 : 18.09.2009 13:11:50 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Esasında müthiş zevkli bir olay olur Gnostic ve Endo ile aynı grupta çalışmak fakat benim yaptığım tespite göre coderların diğer plartformlara yönelmesi yüzünden stuff çıkmıyor. Gnostic zaten kardeşim sayılır :) onun yoğunluğunu, koşuşturmasını  çok iyi biliyorum, Endo ve Glance grubu (benim düşünceme göre) Türk Scene'inin dünyada başarı olarak hep yarım kalmış olan vizyonunu, biraz geç kalınmışta olsa tamamlıyorlar.C64'te bu kadar üst düzeyde yoğunlaşmışken onunda Amiga ile zaman kaybetmesini istemem doğrusu.

Peki ya diğerleri... Analog, Bronx, Clique, Trauma, Orbital, Legacy, Saints ve diğer şu an aklıma gelmeyenler. Bu kadar adam sanki buhar oldu :)

Kimbilir belki eski Amiga'cıları protesto etme yada gaza getirme :) amacıyla birşeyler yapıp önümüzdeki partilerde release edebilirim...

« Yanıtla #3 : 18.09.2009 14:51:25 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Gnostic'e lafım yok da Endo yan gelmiş yatıyor olm :p Gaza getir adamı, yapsın bişiler. O kadar Amiga coding tutorialı yazan adam codar da icabında (codar, mastar hali codmaktan türetilmiş naçizane dejenere bir kelimemizdir).

« Yanıtla #4 : 19.09.2009 00:19:49 »
Hızlı düğmeleri aç

spritus

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://resident.tr-demoscene.info
demo yapmak yerine tutorial yazan endo isimli uzakdoğu sporları meraklısı şahsı, yerden yere vurduğumu hatırlıyorum. icabında gene yaparım :)

« Yanıtla #5 : 19.09.2009 00:56:02 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
kod yazmak tembelliktir... demek ki tembel amiga'cılar coder'dır... :)

« Yanıtla #6 : 21.09.2009 00:58:15 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
amigacılar tembel
c64çüler taocu
pc'ciler de dombili
bende sıkıldım zaten bırakçam bu işleri adam olacam ya da olmayacağım

o değilde en çok canımı sıkan şey zaman bulamıyorum diye bile yakınamıyorum :(. off sıkkınım arkadaş neyse bi dışavurmak istedim kendimi azıcık.