Gönderen Konu: yardim edebilecek var mi?  (Okunma sayısı 1149 defa)

yardim edebilecek var mi?

« : 06.08.2005 19:13:20 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
selamlar, kusura bakmayin geyik bolumune geyik icermeyen bir yazi yazmis olmayayim diye boyle poll filan yaptim...

neyse konuya geleyim; elimde eski bir laptop var. buna format atilcak, dos ya da windows kurulacak... fakat sorun var; disket surucusu var bu aletin, cdromu yok... buna hangi yollar ile os kurabilirim? ya da elinde win95 disket versiyonu ya da dos+win3.1 disketleri olan birisi var midir? su anda makine bombos...

yardim edebilecek var mi?

« Yanıtla #1 : 07.08.2005 19:21:25 »
Hızlı düğmeleri aç

eirik

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://localhost/
usta, en kolayi sen git rarlabs.com dan winrar in dos icin olan surumunu indir, sonra ne kurucaksan windows 98 mi 95 mi neyse onun kurulum dosyalarInI winrar ile rarla, rarlarken 1.38mb buyuklukte parcalara ayir, sonra bi sistem disketi olu$tur, win98 ile 95 ile yada neyle istersen o windows altindan olu$turul;an kapsamli sistem disketinden bahsediyorum. onda biraz yer artacak indirdigin rar In dos surumunu de onun icine koy , o disketle formatla , bildisayarI ac , C: ye bilgisayarI disketsiz acacak kadar dosyalarI koy ne kadarInI istersen , istersen hepsini koy. ozellikle rar In dos surumunu koymayI unutma. sonra bi bilgisayarda parcalara boldugun windows larI tek tek diskete yaz , bilgisayardan cIkar laptopa tak diske kopyala ve yeni ba$tan tum dosyalar aktarilincaya bunu tekrarla , sonrasInI bahsetmeye gerek yok heralde sanIrIm ..

ikinci bir yol, dos 6,xx disketlerini bul, payla$Im programlarInda bulabilirsin yoksa bana bi e mail at ogndereyim 6.22 yi 3 diskettir. neyse dos u diske kur, icinden interlnk, intersvr iki program cIkacak. bunlarla bilgisayarlarI paralel portlarIndan birbirine baglayarak dosya alip gonderebilirsin. programlar hakkInda ayrintili bilgi google da aratinca mutlaka cIkar, kullanmasI kolaydir, ben kullandim zamanInda ama nasI yaptim hatirlamiyoru, bir de eger hazir halde bir ethernet baglantisi varsa, dos icin bi ethernet istemcisi bulup onla yaparsan daha cabuk olur tabi ama ethernet istemicisi pek bulunmuyor