smalltalk > fat agnus abla

oracle sun'i satin aldi :(

(1/2) > >>

endo:
hayirli ugurlur olsun arkadaslar, oracle sun'i satin aldi. insallah bu mysql, openoffice gibi urunlerin sonu olmaz. olmaz muhtemelen de ne olur gorecez..
direk ana sayfaya yazmalari da komik olmus http://www.sun.com/

skate:
HomeSite - Dreamweaver, Freehand - Illustrator v.b. örnekler geldi hemen aklıma. MySQL kesin birkaç sene Oracle bünyesinde devam eder, sonra Oracle official desteği keser.

spaztica:
bu olursa, web sunucu piyasasında ciddi bir kaos dönemi başlar, m$ egemen olur. zira oracle alamayacak durumda olan milyonlarca web sitesi söz konusu. oracle da m$'ın piyasaya hakim olmasını istemez. bu yüzden benim tahminim -skate'ın örneklerinin aksine- mysql desteğinin sürdürülmesi ve ücretli bir edisyona geçilmesi. hoş, mysql'in yaratan kişi ve ekip olmadan mysql'in nasıl dengesiz ilerlemeye başladığını gördük, oracle ile de daha sallantılı ve özünden uzaklaşan bir hal olabilir.

skate:
Ben MySQL projesi çöpe gidecek demedim, Oracle desteği kesecek dedim. MySQL zaten open source bir proje, devam edecektir. Piyasadaki yerinin değişeceğini düşünmüyorum.

vigo:
mysql tarih olacak... bu bakımdan postgres'e devam... demedi demeyin... süper sağlam tiyo aldım...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git