the scene > flash actionscript

Augmented Reality Monster on iPhone

(1/4) > >>

spaztica:
http://vimeo.com/2521766

bu sayfadaki teknoloji çok eğlenceli oyunların yapılmasını sağlayacak... Flash'la yapılabildiğini görünce hemen kodlarına girdim zaten.

Decipher:
Gercekten oldukca yaratici buldum, boyle basit bir girisimle son zamanlarda herkesin dilinde olan "interactive demo" (hayir bu kesinlikle oyun degil :)) konseptinde bir seyler yapilabilir.

spaztica:
tğm önde giden intereaktif ajanslar bu konuya balıklama atlamışlar; ama sorsanız, o kodları pek azı anlayabilir... oluversin, tonla rip-off AR örnekler olsun, bu fikir de hızla tüketilsin...

Decipher:
Su an okuldayim ve bos zaman buldugumdan bu uygulamanin sourcelarina bakma firsatim oldu. Ve Augmented Reality'nin bu videoyu yapan kisilerin urunu olmadigini farkettim, biraz bakininca da Japon bir profesorun (Hirokazu Kato) yazdigi physical viewport-based bir pattern tracking librarysi olan ARToolkit (AS3 icin FLARToolkit) cikti tasin altindan.

spaztica:
farkındayım; AR, C++'da yazılmış, FLARToolkit üzerinden de kodlar uyarlanmış. Eh, bir takım projelerin bu şekilde uyarlanmasını görmek de güzel, AR kullanımını Flash kullananlara ulaştırılması da güzel. ıçindeki 3D kısımlar da public diğer bir library'den zaten...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git