Gönderen Konu: 7D8 parti sonrasi...  (Okunma sayısı 14931 defa)

7D8 parti sonrasi...

« Yanıtla #30 : 26.12.2008 07:59:24 »
Hızlı düğmeleri aç

the_prodigy

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrr;19675

--------------
Ayrıca (Spaztica, Mengü'nün accountunu bunu okumadan bloklar mısın) partinin bir yerinde nereden çıkıp geldiklerini farkedemediğim, sanki aydan yeni düşmüşcesine parti mekanında beliren iki kıza da ortamdaki çoğu scene'rın yüreklerini hoplattıkları için teşekkür ederim. Ki bu da scene dünyasının manifestosunda, "ortamdaki kızlara yan gözle bakılınır ama yazılmaz" konusunda yazar...
.

partide bayan scenermi vardi. bence ya scener Esi. yada sevgilisidirler bu yuzden"yan gozlede bakilinilmaz. yazindan anladigim kadariyla msjda yazilmaz yoksa ayarmi olunulmaz" vakit kaybidir
ben partide bir bayan gordum o bir umut onunda scener oldugu umduna kapildim bilgisayarinin ekranina baktim facebook ve msn kullanmaktaydi.

simdi aklima soyle bir dusunce geliyor dogustan yaratabilme kapasitesi olan yani dogura bilen bu varliklar bilgisayarda yaratma istegine sahip olmaz her halde... neyse yazsam sayfalarca yazarim herhalde bu konular hakkinda.
ne guzel(ne farkeder) partide kizli erkekliydik :P bu yazimdada @impetigo'nun ilgisini cekebilecekmiyim.. parti sonrasi yorumlara devam.
sanatcinin rengi olmaz.

7D8 parti sonrasi...

« Yanıtla #31 : 26.12.2008 09:01:20 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Evet, kucuk bir parti raporuna baslayalim bakalim.
Organizasyon olarak yaptigimiz bazi duzenlemeler olumlu sonuc verdi:) Mesela kahve ve cikolata ikramini aksam 10:00 dan sonra yapmamiz ve sinirsiz Nescafe erisimini de gunduz degil de gece baslatmamiz(zira insanlar, gunduz cok kafein aldiklarini dusunup gece icmeyebilirlerdi), bence insanlarin Cumartesi sabaha kadar oturmalarini kolaylastirdi. Bu partide uygulamaya calistigimiz sey, karni ac, kan sekeri dusmus olan insanlarin yeterince eglenemedigi gercegini goz onune alarak, molalari ve programin dolulugunu buna gore ayarlamaya calismakdi. (7d4'u hatirlayanlar bilirler, bir ara demo gosteriminde, beti benzi atmis tipler demo izliyorlardi, Bkz, 7d4/galeri/demo gosterimi resmi:))

Malesef mekani hazirlamaya biraz gec baslayabildik. Bu sebeple, kayit masasi kuramadik. Ve kayit isi mobil bir sekilde gerceklesti. Partiye katilan herkesin ismini kaydedebilmek icin bu isi, daha profesyonel sekilde gerceklestirmeliyiz.

Skate'e cok tesekkur ediyorum. Zira parti oncesinde butun web isini o ustlendi. Ve ne istendi ise kisa surede gerceklestirdi. Parti sirasinda, demo gosterimlerini guzel sekilde organize etti. Mesela, Debris'in gosterimi sirasinda ben saf saf bilgilendirme yaptim, insanlar da "ne diyor bu" diye baktilar" cunku Skate zati demonun boyutuna iliskin bilgilendirme yapmisti. Bu tarz incelikleri dusunen bir kisinin organizasyonda bulunmasi gercekten buyuk sans. Onun sayesinde compo katilimlari, organizasyona gelen maillerin cevaplandirilmasi vs. gibi olaylari hic dusunmedik. Turkiye'de tek basina bir takim isleri, tam manasiyla ustlenen az sayida kisiden biri Skate.

Endo, guzel ses tonu ve diksiyonu ile, sunuculuk gorevini bana gore basari ile yonetti. Ayrica elinde laptop ile herkesi kaydetmek icin asiri efor sarfetti. Cok yorucu ve sıkıcı vote-sheet hesaplama isini, Asli'nin da yardimi ile kisa surede halletti. Organizasyonun giydigi superman t-shirtlerini de sayesinde edinerek hepimiz super kahraman olduk (Seneye don da isteriz:P)

Datura ile, cok sayida alisverislere gittik. Parti nasil gidiyor, neye ihtiyacimiz var vs. durum degerlendirmelerini yaptik. Gece Norvax ile, Nightlord'a canli baglanti kurmamizi sagladilar:) Gene o da etrafta kosturdu bir cok is icin. Ikram esnasinda, su isitilmasi vs.

Sukru sagolsun, her turlu isimiz icin kosturdu. Tam bir gonullu. Partinin en buyuk kredisi ona gidiyor. O olmasa 7d8'i belki de cok daha zor kosullarda gerceklestirebilecektik. Her yerin anahtarlarini temin etmeye calismak, kapilari actirmak, organizasyonun universite tarafindan anlasilmasini saglamak, etrafla komunikasyonumuzu saglamak, net baglantilari kurmak falan onun da her gun yaptigi isler degil. Her dakika, Sukru nerde, Sukru nerdesin abi bu var su var. Sukru nerdesin abi, bak su su lazim. Tek bir sefer bile, suratinda "ulan Allah belanizi versin, ne bitmek tukenmek istekler" bakisi atmadan, sabirla ve guler yuzle her isimize kosturdu. Tekrar cok tesekkur ediyorum.

Bakkada: Kardesim bu sene, partiden 2 ay oncesine kadar oldukca aktifti. Bogazici ve Sukru ile baglantimizi daima o sagladi. Toplantilara katildi.
Bu sene parti esnasinda, mesaisi geregi aktif olamadi, ancak seneye askerlik gorevinden sonra, fullforce ekibe katilacaktir:)

Beast: 7dx organizasyonuna mail gruba gonderdigi yerinde uyarilar, fikirler ve oneriler ile surekli destek oldu. Bizlere yalniz olmadigimizi hissettirdi (Ki bu cok onemli bir sey, surekli bu hissiyata kapilabiliyoruz) Organizasyonun duyurulmasi icin, basin bultenini dagitma isini ustune aldi. Ayrica, organizasyon sonunda, tanitim icin cok guzel bir yazi hazirladi. Sagol Beast, bir de adamin gulusunun cok rahatlatici bir etkisi var:)

Vigo: Sahsen ben, hangi isi yaparsam yapayim, "Ulan Vigo buna ne der acaba" ya da "Vigo simdi su SX64 adamini gorunce soyle bir keyfi gelir" seklinde dusunuyorum:) Parti esnasinda, disariya canli yayinlar yapti. Ayrica, bir nevi partilerin merkez noktasinda durma egilimine sahip, yada partilerin merkezi Vigo'nun oldugu yone kayiyor:) Herkesin gozleri once Vigo'yu ariyor. Scene'in bitmez tukenmez yakiti.

Axl: Axl, diger tum Acy elemanlarina tas cikartan dehset bir enerji ile C64'unu kurdu, etti. Bir muzik programi bulmaya calistik. Drive goctu, muzik programi calismadi, Kursad "habire gelecem bakacaz" dedi bir gelemedi gitti (Ne yapalim Organizasyon uhuh) Ancak ne zaman yanina gitsem, surekli ugrastigini gordum. Bizlere cok ince dusunerek klasik oyun composu icin cok guzel mousepad'ler getirdi. Cook tesekkur ediyorum, Axl beni bayagi motive etti bu partide.

Spritus: Bir tane bile Resident uyesi gelmedi.Ama Resident'in scene ruhunun %60'i gene de oradaydi:) Spritus bu, scene asigi bakmaz sagina soluna, nerde olursa gelir. Beraber resim de cizdik. Bir oturtamadik kafamizda su resmi ama ne yapalim.

Poison & Ghostrider: Ellerinden bu kadari geldi. Bir geldiler bir gittiler. Ghost'un isi cikti. Adamlar algoritma ile baglilar. Yok dogru gerci, Poison onsuz yapamaz. Ne diyorum ya ben:) Beni bile inandirdilar artik:) Bi sonraki partide muhabbet edecez insallah:)

Nightlord: Adam orda koltukta rahat rahat takildi, kil etti beni:) Arkama donuyorum, Glance standina kurulmus. Bir de herkes ayagina gidiyor hazretin hahah:) Hakiki lord oldu bu partide. Sonra parti bitti biz esyalari kaldirirken, kapadi makineyi. Aha yatagi zaten 2 metre otede, cekti kafayi uyudu muhtemelen uhuhu:) Biz nice sonra vardik eve:) Lordum harika bir muzik yollamis. Bir de senden rock ilhami aldim falan dedi, kose etti beni:) Parti boyunca gercekten bizimle birlikte oldugunu bilmek superdi. 7d5'den sonra Glance ilk kez full kadro idi yeniden. Norvi ve Dati (Grup ici samimiyet:P) 'ye de baglanti icin tekrar tesekkur ediyorum. Ulan internet, swap'i oldurdu ama guzellikleri de var be:)

Norvax: Glance'e 2008'in getirdigi en buyuk armagan. Buyuk bir gaz ve yetenek var adamda. Ama gizemli isler de cevirdi. Parti sonunda baktim arabayla pesime takilmis nereye gitsem takipte:P Saka bir yana, parti bittiginde tasinma konvoyu kurduk. Bizi buyuk bir dertten kurtardi. Buyuk tesekkurlerim gidiyor Norvax'a. Kentucky'de artik terden kokmus vs. bir sekilde yaptigimiz scene muhabbeti de cok iyi gitti:)

Impetigo: Gene baglayamadik kendi 64'umuzu (Nightlord tanik oldu ve guldu bayagi) ve artik yuzsuz bir sekilde 20'nci kez adamdan 64'unu aldik. Ama elimizden geleni yapmistik Impetigo:) Sayesinde, cok sayida guzel c64 demosunu dev ekrandan sergileyebildik. Bir de Impetigo bir sakinlik ve zen adami. Yanina gidince dinginlesiyor insan. Her sey hallolur diyor:)

Drey: Erkek kardesim de partiye katilanlar arasindaydi:) Ya su adam ne zaman scene'e merak sardi inanamiyorum. Ruyamda gorsem inanmayacak raddeye gelmistim, Kursad senin ailenden birileri scener olacak, muzik yapacak partilerde vs. Ki Drey'im bir cikti pir cikti. Harika iki de muzik yapmis koymus cantasina getirmis. Sayesinde artik Hydrogen Bombasi oldum compoda :)

Oxzy: 7d8 bannerini duzeltti Oxzy'cim. Az daha akil sagligimi yitirecektim o banner yuzunden. Cok guzel partlar yapacak, 2009 yili onun onunu acacak, 3 vakte kadar demo bitirecek, ufukta vektorler gorunuyor:) (Astroloji okudum ya)

Chaotique: Gene oldukca hos bir muzikle compoya katilan dojo uyesi Chaotique'nin muziginin buyuk hoparlorlerde kayba ugradigini dusunuyorum. Evde kulaklikla da dinleyin mutlaka. Gitarlari Drey'mi caldi diye sordu birisi bana. Ohoo Demodojo bi eleman daha bulsa G3 cikaracak. Adamlarda gitaristten bol bir sey yok:) Hem Fender de guzeldi. Ama anfisiz Fender, mum gibidir. Calar ama cevresini senlendirmez :P (Ne demekse bu da)

Ragnor: Ankara'nin serefini bu sene Ragnor kurtardi. Sinav vs. demeden katildi partiye. Bir de stuff cikardi. Ama ben bunu isinma olarak kabul ediyor ve bundan sonra Ragnor'dan daha saglam stufflar bekliyorum. Soyle uzun bir seyler. Cok ugrasilmis seyler. Artik vakti geldi...

Bager: Dostum Bager, arkadasiyla cok hos bir seminer verdiler. Konu gercekten cok ilgi cekici idi. Ayrıca her zaman oldugu gibi partide yanına kim gitse sohbet etti, kaynasti. Kim ne yapti ise ilgi ile dinledi. Cunku insanlarin yaptiklari onu gercekten ilgilendirir. Bager gibi insanlar, cok zor yetisiyor. Ama tam muhabbet edecegimiz esnada gitmek zorunda kaldi. Gene de erteki gun, ogrencileriyle mekandaydi. Seneye daha da iyi organizasyon yapacagiz fikirlerini alacagim yine.

Yasin Demirden: Yasin bence harika bir seminer verdi. Gercekten ne kadar tecrubesi var ise, insanlarla paylasmaya calisti. Ulkemizde yeni nesil bir oyun yapmak icin en cok calisan, en cok kafa patlatan insanlardan biri Yasin. Seminerin suresi tecrubesinin tamamini paylasmaya yetmedi:) Tesekkur ediyorum kendisine. Bir kosede, sessiz adam Yakup da varligi ile bizlere destek oldu. Ben de onu yarin Street Fighter'da yenerek odullendireyim:P

Ozgur Soner: Butun yorgunluguna ragmen (Aikido'da Dan sinavi mi ne varmis, nedir bu uzakdogu ya:)) gecenin bir yarisinda geldi. Tecrubelerini paylasti. Bir cok proje bitirmis profesyonel bir programci olarak bir proje bitirmek icin, nelerin onemli olduguna bir bir degindi. Seminerinin sonunda cok onemli bir seyden bahsetmeyi unuttugunu soyledi. O da "Amator Ruh'u ve hevesi hic bir zaman kaybetmemek". Aha onu da ben burda soyledim simdi. Cok tesekkurler Ozgur. Ve kardesi canberk. Kardesi de potansiyel vaad eder bunun:)
« Son Düzenleme: 26.12.2008 10:30:34 Gönderen: Hydrogen »

7D8 parti sonrasi...

« Yanıtla #32 : 26.12.2008 09:01:59 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Mfk: Kendi evindeki yuksek kalite ses sistemini bizlere parti icin odunc verdi. Ugrastigi cok onemli proje, Pandora'yi partide sergiledi (Hatta 7d8'de Pandora videosu acisindan bir ilke imza atti:)) Gene tam amator ruhu ile profesyonel is yapan biri Mfk. Turkiye'de scene'in gelisimine cok onemli katkilarda bulunuyor bu adam. Onu izlemeye devam ediyoruz.

Korhan Kaya: Yazilimi ve sunumu gercekten cok basarili idi. Icimden "keske demo da yazsa bu adam" diye gecirdim. Keske her sene 7d'lerde boyle yuksek kalite isleri tanitma sansimiz olsa. Cok tesekkur ederim.

Burc Tuncer: Bu arkadasin Gameboy ile canli muzik performansi gercekten cok ilginc bir deneyim idi. Aslinda ulkemizde her turlu hobi ile ilgilenmek icin ne kadar buyuk potansiyel var ve malesef ne kadar azi degerlenebiliyor. 7d8'e renk katti Burc'un mini konseri.

Arcane: Arcane, partinin sabahinda ve bitiminde bizlere cok yardimci oldu. Yani kurulum ve toparlanma safhalarinda. Arada ise tam bir sefahat surdu. Oyunlar yukleniyor, ordan bir Yier kungfu muzigi geliyor.. Hele Drey'in yorumuna koptum. Ne zaman baksam sunu sunu oynuyor seklinde. Cunku adam yeni pc aldi, 1541 U aldi ayni anda. Artik gercek bir sefahat suruyor. Partide ne keyiflenmistir kim bilir:) Dusundukce aklima Arcane'in oyunlari oynarken soyledigi tarihi yorumlar ve iddialar geliyor. Mesela "Olm ben Blanka ile kendimi cok kassam, hic yenilmem" hahah:) Cok kasarsa boyle hic yenilmeyecek hahaha, hahaha.

Alcofribas: Alcofribas ile bu partide hic muhabbet edemedigime gercekten uzuldum. Halbuki 7d6'nin gecesinde cok guzel sohbet etmistik. Kendisi Spectrum falan da getirmis. Kesin demo da vardir yaninda. Bir demo da izleyemedik. Ya organizator olmanin cok pis yanlari var. Bir suru insani kaciriyorsun.

Aegis&Joker: Axl'a future composer ararken yardimima yetistin. Gece de full partideydin Joker'le birlikte. Gozler Hades'i de aramadi degil. Jimqode'da yoktu ortalarda. Ama Joker bir intro codeladi ve onemli bir basamagi daha asti. Artik Ascraeus'dan yeni stufflar bekliyoruz arkadaslar:)

Turbo: Pixel masterla gece muhabbete katildik. Kendisi her zaman oldugu gibi, karamsar tablo cizen aydinlik bir adam. O last Ninja'ya ve yuzundeki ifadeye koptum. Bir de adamin pixel isinden ne kadar cok zevk aldigini, ust sol koseye cizdigi kuru kafa ve tepedeki yilandan anlayabilirsiniz. Turbo oraya tak diye koyuyor bunlari. Ruha burunuyor resmen her pixel. Ben hayatta resmin sol ustune koca bir kurukafa cizemem herhalde. Yok gorsel butunluk yok bilmemne takintim buna engel olur. E ama adamin resmi gorsel olarak da bir butun. Sanat hocalari vs. bu durumu bir konusmaliyiz bir ara:) Gene de seneye pis gelecegim:) Bunun hesabi sorulacak:)

Ref: Acikcasi, forumdaki cesitli postlarinda (Debris) bana fazla iddiali gorunen bu adam meger aslinda fazla heyecanli ve enerjikmis. Yani onu tanidiktan sonra, Ref benim yaptigim bir demoyu begense, sevinirdim:) O da bunu hissetmis olacak ki, bana resimli "ilk partim rehberi" fotoromaninda basrolu layik gordu. Bu rol ile sanat dunyasina acilmis da oldum. Yonetmenimin her dedigini bire bir ve orten olarak yapmaya calistim. Zaten yakinda Ref ve ekibi olarak Cannes'a gidecegiz. Meshur Cannes kumsalinda yuruyecegim. Sonra da Euroimages destegi ile ikinci demo ve Breakpoint birinciligi :P

LW3D: commodore.gen.tr'nin lokomotiflerinden. Pozitif adam. Ben sizleri tanimadan, bu tarz forumlara gercekten cok uzaktim. Ancak Lw3d'nin NS'06'Daki "commodore'un gizli silahlari" semineri gercekten basariliydi ve dikkatimi cekmisti. Sonrasinda ise scene partilerine katilmaya insanlari ikna etme konusunda Lw3d bence cok basarili oldu. Doruk noktasi da 7d8'de gerceklesti. Bir suru alet edevat getirdiler ve cumartesi sabahina kadar, partiye renk kattilar.
Bence 7d8'deki Commodore.gen.tr katilimi partinin highlightlarindan biri idi. Commodore.gen.tr kisminda sizlerle daha cok muhabbet edebilmeyi isterdim. Cok sey kacirdim. Ah organizasyon ah...

Ozkano: Inanilmaz esyalar getirmissin hocam. Bir denemek nasip olmadi ya:) Silkworm 4'e 2nci joystick'i baglayamadik bir turlu. Ancak yardimin icin cok tesekkurler, orada 5-10 dkda silkworm kurdun bizim icin. 4-5 dkda isinma turu yaptik. Aslinda ben o 2nci joystick'in calismamasini Endo'nun komplo yapmis olma ihtimaline bagliyorum. Zira evde C64 versiyonuna bol bol calisabilmisti. Bir de bakti partide minimig. Allaaah dedi. Bittim ben. Hemen orada biz bakmazken Joystick'leri Spectrum ayarina getirdi. Sonra kurcalarken eski ayarina falan. Farkettin mi ozkano endo daima yanimizdaydi. Zaten parti sonunda da Norvax beni araba ile takip etti. Konusmami ve bu gercekleri aciga cikarmami engellemeye calistilar:) Yani isi saglama aldilar. Su an o Norvax'in evinde mousepad'in yarisi durmuyorsa neyim :P

Astron: Astron? Reha? Neredesin? O kadar cabuk kayboldun ki:) Ancak bunu diyebiliyorum:)

Deniz Can Celik: Kisa bir muhabbet sansi buldugum, mutevazI kisi Deniz. Yaptigi is cok cok onemli ve bence cok profesyonelce yapiyor. Hic kimse, hic bir olgu baki kalmayacak. Bunun bilincinde olan benim bildigim tek kisi olarak, surekli roportajlar ve arastirmalar yapiyor. Kimbilir belki sayesinde 2080 yilinda birileri bizleri yadedecek:)

Mrr ve Mengu (Hrrr - Partiyi erken terkedip Mrr'i da surukledigi icin:P ): Commando 86 remix'i gercekten cok hostu. Parti sizlerle kesinlikle daha renkli geciyor. Gene kisa bir muhabbet sansi buldum. SIKI bir wild'da bekliyoruz bir sonraki partiye.
Onlarin disinda pek cok kisi ile muhabbet ettim:) Isimlerini cok hatirlamiyorum. 90'li yillarda Pc'de pascal ve asm ile cok guzel oyunlar yazan, Flex'ci arkadas vardi.3 kisi gelmislerdi partiye. Daha cok muhabbet edebilmek isterdim. Yazdigi oyunlarin sadece birini gorebildim.
Mrr'in bahsettigi bayanlar, oyun yapimi ile ilgilendikleri icin gelmislerdi. Seminerlerden daha cok sey beklemisler. Ancak tabii ki seminerler insanlarin onuna box oyun getirip koymuyor:) Keske daha cok soru sorup, insanlarla kaynasabilselerdi.

Gezmen: Usta pilot'un yaptığı besteyi gerçekten beğendim. Sonraki partilerde de katılımını beklediğim kişilerden biri oldu. Ayrıca 4dsports'da ortaligin tozunu atti:)

Ismini unuttum 3dci bir genc ile bayagi bir muhabbet ettik. Galiba bir kisminda Prodigy'de vardi (Beni ofkeli bulmus:)) Yaptigi wild katilimi da cok hostu. Tebrik ederim.

Commodore.gen.tr'den Tolga Abaci ile cok az muhabbet edebildim. Sonradan ogrendim ki, kendisi Culpa Innata oyununu gelistiren momentum ekibinde calisiyormus. Keske sohbet edebilseydik. O oyunla ilgili olarak da merak ettigim cok sey vardi.

Veee, icimde ukte kalan, neredeyse hic muhabbet edemedigim, gene de partide bulunarak beni sevindiren
Wisdom: Ya Wisdom'la, gece muhabbet edecektik. Ne guzel olacakti. Bakiyorum adam yok, benim acimdan Wisdom'in yoklugu, compodaki stuffin yoklugundan daha etkilidir. Ama pazar gunu kisa da olsa soyle bir gorunce biraz rahatladim. 4d sportda talihsiz bir direk kazasi gecirdi ve hepimiz durum olduk.
4d sports'un son denemesini de sanirim ben unuttum :( Sonra da ne oldu bilmiyorum ama vedalasamadan ayrildik. Neyse en azindan Wisdom'i gorunce icimdeki buyuk bir eksiklik biraz olsun ortadan kalkti.

Saat 03:32 oldu. Konustugum ve burada belirtemedigim herkese de sevgiler selamlar. Organizasyona yonelik bir mesaj atarim belki sonra. Ancak belki de atmam:)
« Son Düzenleme: 26.12.2008 10:31:57 Gönderen: Hydrogen »

7D8 parti sonrasi...

« Yanıtla #33 : 26.12.2008 14:04:49 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi

7D8 parti sonrasi...

« Yanıtla #34 : 27.12.2008 09:31:11 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi

7D8 parti sonrasi...

« Yanıtla #35 : 27.12.2008 10:14:31 »
Hızlı düğmeleri aç

odayibasi

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skywar.org
XenDemo oyunun source code'ları .. aşağıdaki linkte SWEngineSDK içerisinde yer almakta. ılginenlere duyrulur.
http://www.skywar.org/wiki/index.php/SWEngine

7D8 parti sonrasi...

« Yanıtla #36 : 30.12.2008 00:09:20 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi