Gönderen Konu: anektod  (Okunma sayısı 1277 defa)

anektod

« : 25.04.2008 13:36:28 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
dün gece birden "acaba posta kutusu kirasını yarmışmıydım bu sene?" diye bir soru geldi aklıma. her sene ocak ayında bu işin halledilmesi gerekiyor. PK : 59 - Bostancı - ıstanbul... Demin gittim postahaneye, sordum, acaba ben bu yıl ücreti ödedimmi? diye... görevli kadın beni hatırladı. sonra kontrol etti. ve şunu dedi : "15 yılı geçen abonelerimiz için 6 ay kadar bekliyebiliyoruz" ... yani ben gerçekten unutmuşum ödeme yapmayı. 1991'den beri kutum varmış orada... 17yıl... benim gibi 2-3 abone daha varmış onlarıda henüz expire etmemişler. nasıl olsa unutmuşlardır, birara gelirler diye...

vaybe... rahat rahat swap yapabilmek için kiraladığım PK üzerinden tam 17 yıl geçmiş. hüzünlendim... yaşlandığımı hissettim. o kutuya ne stuff'lar ne giga-packer ne zero-day release'ler yağmıştı... hemen ücretini ödedim. yıllık 3ytl olmuş fiyat süper düşmüş... hemen sordum "ya şöyle ben peşin peşin 10 yıllık ödesem ???" olmuyomuş....

bu posta kutusu hayatımda sanırım bir mihenk taşı durumunda... umarım yaşadığım sürece kaybetmem kutuyu :) :) :)

anektod

« Yanıtla #1 : 25.04.2008 13:47:05 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
aaah ahhhhhh benim de şişli'de vardı; pk 237, şişli, istanbul yazardım keyifle. turbo ve creep ile aytaç'tan çıkar, şişli'den malalrı alır, orada seven-eleven'da abanıp bol soslu burger'leri gövdeye indirdikten sonra spread'e çıkardık...
en çok da stamp-faking olayını şişli'den be sirkeci'deki büyük postaneden yapardık. pul üstüne basılan damganın silinmesini sağlayan yöntemler; magic bantlardan ya da daha dandiği pritt ile...
sonra bostancı'ya taşınınca orada da bi pk edinmiştim. ama çok da kulalnmadım, 2-3 sene aktif oldu, o ara bbs scene olayları başlamıştı zaten...

ps: vigo, kutunun kendisi değildir önemli olan, o zaman diliminde o kutudan geçen zarflar o kutuları var etti.... tatlı bir hatıra işte...

anektod

« Yanıtla #2 : 25.04.2008 14:05:19 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
@vigo: abi beni de duygulandırdın bak yazdığın yazıyla. çok hoşuma gitti. aslında scene'in kaybolmuş gitmiş değerleriyle ilgili düzgün tarihçe tutma adına Plazma #6'ya senden bir "swap" yazısı çok hoş olurdu. swap nedir? bbs'ler, internetin çıkışına kadar olan dönem, internetin yaygınlaştığı yıllar, günümüz. bunları en güzel işleyecek adam sensin benim gözümde.

@spaztica: magic bant ne yaw? "daha dandiği pritt" dediğin yöntem benim bildiğim tek yöntemdi.

anektod

« Yanıtla #3 : 25.04.2008 14:41:43 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
tasarımcıların kullandığı mat bir bant; kağıda falan dikkatlice yapıştırıldığında hiç yapışmamış hissi veriyordu...

pritt, üzerine yağışan kıl tüyden kirlilik yaratırdı ve 2-3 turda çöpe atılırdı.

anektod

« Yanıtla #4 : 25.04.2008 18:57:31 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
plazmada yazdığım tarihçe de zaten hepsine değinicem.
swap scene, bbs-modem scene, disk-mag scene vs...

anektod

« Yanıtla #5 : 26.04.2008 22:37:16 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;17886
@spaztica: magic bant ne yaw? "daha dandiği pritt" dediğin yöntem benim bildiğim tek yöntemdi.
bir varmis bir yokmus banti , essek sakalari ve imza calmak icin on numara bir arac :)

anektod

« Yanıtla #6 : 29.04.2008 06:02:26 »
Hızlı düğmeleri aç

tURbO

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.bronxwhq.org
benim bakirkoy'deki posta kutusu icin ordan gorevli devamli acip duruyor ama ben gitmiyorum. galba birakicam. seneler boyu stufflarin geldigi pk:151 bakirkoy bir ara hiphop scene icinde buyuk gorevler ustlenmisti.

daha eskisi pk:19 soganlik vardi. o daha bi tarihtir.

stamp cheating konusuna gelince en iyi yontem tutkaldir. cunku tutkal kurudugu zaman hic farkedilmiyor birde pullari kalin bir hale getirdigi icin pullar aylarca kullaniliyordu.

hey gidi gunler heeey beee..
   .oO bRoNX ^ zOmbie bOys! Oo.