Gönderen Konu: TR-Demoscene nerde?  (Okunma sayısı 9964 defa)

TR-Demoscene nerde?

« Yanıtla #45 : 31.12.2007 19:37:10 »
Hızlı düğmeleri aç

Psy_Chip

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://psychip.net
@hydrogen haklısın aslında.. olayın içinde olan sizlersiniz. benimki yorum sadece.

edit : ki$iler yerine konu hakkında yorum yapılsa daha iyi olacagı kanaatindeyim
« Son Düzenleme: 31.12.2007 20:07:07 Gönderen: Psy_Chip »

TR-Demoscene nerde?

« Yanıtla #46 : 31.12.2007 22:03:13 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Olay şu ki, şu beş para etmez coder pron işlere, eskici malı konsollara vesaire'ye aşığız. Yani kesseniz bizi yine kalkar bunlarla uğraşacağız. Bu forumun diplerini kurcala bunu görebileceğin en az 5-10 başlık görürsün. Neysse...

2007'deki scenemizdeki duraksamanın nedenleri üzerine bir iki lafta ben edeyim. şimdi 2005'ten beri benim görebildiğim ciddi bir yükseliş var. O dönemlerde az ürün olduğu için ürün sayısını arttırmak gayet yeterli idi. Eh o dönemlerde zaten ürün çıkaran resident gibi gruplar diğerleri birşeyler üretip scene'de var olmaya başlarken boş durmadı ve çıtayı durmadan yükseltti. Sonuç 2006 sonuna geldiğimizde güzel bir yerdeydi scene'miz. Ama artık kalitenin daha fazla önem kazanması gereken bir döneme girdik. Bana sorarsanız bütün bu prod. eksikliğinin temel sebebi bu. ınanıyorum ki 2008'de bu şaşkınlığı atıp eskisi gibi bol prodlu günlere geri döneceğiz. Ha partilerdeki insan azlığını sorarsanız sanırım alakasız kitle iyice çekildi ondandır diyebilirim. Ama prodların artması ile eski gücüne kavuşacak partilerimizi çok az bir çalışma ile eskisi gibi 100'lerce ziyaretçi sayısına kavuşturabiliriz gibime geliyor. Yani umutluyum 2008'den. Neyse, nice yıllara (bu 3 oldu ama sanırım bu gece daha 6-7 defa daha söylerim, halbuki daha içmeye başlamadım bile?? :))

TR-Demoscene nerde?

« Yanıtla #47 : 02.01.2008 15:57:56 »
Hızlı düğmeleri aç

Decipher

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://beskrajnost.com
beyler su ara bilgisayara pek fazla erisimim yoktu kusura bakmayin biraz fransiz kaliyorum olaylara, ancak:

vigo : öncelikle evet bro, truck hayvanlar gibi nightshift propagandasi yapti altparty'de ve sanirim baya da efektif oldu eleman gelmeyi dusunuyor ayrica :)

simdi gelelim gaz patlamalari konusuna, yok bundan sonra agzimda bakla yoksa konusmak, ama su kadarini diyeyim, raytracer'la basladi neyle bitecek bilinmez ayrica okulumda benle ayni siniflara katilan benle ayni yasta bir almost-scener var elemanla BP'ye gidiyoruz ayrica super kafa biri opengl'e falan kanca attirdim ve baya da iyi kotariyor hani bana da gaz kaynagi oluyor. ve en guzel olay, su son 2 - 3 gune kadar bilgisayarim yoktu, ki hala yok ama hic degilse siparisimi verdim 2 gun icinde be-back@coding moduna girecegim ormanlarima kapanip saatlerce deli gibi kod kasacagim. (evet adamlarin ormaninin ortasinda wifi var, cok ciddiyim)

ben umutlu muyum 2008'den? acik konusayim pek degil, ama hata bizde (sizde degil genc scenerlarda) o kadar tembeliz ki kicimizi kaldirip bi bok kodlamiyorduk, ama bakiniz ahali, finlandiya middle of nowhere bir ulke, kisilikler tatil moduna girince kafe bile bulamazsin acik, "evdeki ortam monoton sokaklar da cok tehlikeli zaten heryer bina" olayi da islemiyor an itibariyle, cunku ev monotonsa cik kardesim ormana, alabildigine orman, internet de var beles, git ye ic sic kodla, ayrica sokakta icinde 5000 euroyla cuzdanini birak yarin gel orda bulursun kimse bi bok yapmaz yani (okul cantami unuttum bi kez public study areada ertesi gun gittim ordaydi gayet, evet icinde para edecek seyler de vardi). haliyle kodlamaya mahkum bir moddayim ben. ha nedir eksik olan *kendine guven* o da zaten reed gibi truck gibi waffle gibi super adamlar etraftayken ve yaninda/okulda/disarida surekli kapisabilecek bir eleman varken, gayet olusur zamanla.

toparlayacak olursam, birakin forumda politikacilar gibi su problem duzeltmek lazim bu problem duzeltmek lazim demeyi de bilimum ultra pozitif ortami yaratip kodlamaya baslayin yoksa pis fuckings geccem. (anes bu sonuncusu özellikle sanaydi :) )
100% pure coder pr0n

TR-Demoscene nerde?

« Yanıtla #48 : 02.01.2008 17:18:18 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
tum'da sizin bi product 11.ci oldu, sende ekipte varmısın code bazında? keza alt-party report istemiştim? anlat bize diye???

TR-Demoscene nerde?

« Yanıtla #49 : 02.01.2008 22:44:51 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Vigo, sözde bunlar ekip ama şu ana kadar ki bütün ürünleri ferris denilen elemandan. Adam hala tek başına çalışıyor. Bende her seferinde merakla acaba decipher bişeyler yapmışmıdır diye bakıyorum ama hep hayal kırıklığı. Yinede linux versiyonu yapmaları hoş olmuş. Ayrıca linux'tada gayet güzel çalışmakta, o açıdanda tebrik ediyorum.

TR-Demoscene nerde?

« Yanıtla #50 : 03.01.2008 09:18:53 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Su ana kadar "production cikartma" bazinda benim scene'deki yuzdem ile Decipher'in yuzdesi ayni :) Acaip diss atarim gaza gelde urun cikart :)