Gönderen Konu: Independent - Yeni Türk C64 Grubu  (Okunma sayısı 61672 defa)

Independent - Yeni Türk C64 Grubu

« Yanıtla #15 : 13.01.2004 02:03:07 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Selam Deniz. Kusura bakma, fazla incelemeden yazmıştım mesajı. Hızlı haber niyetine.

« Yanıtla #16 : 17.01.2004 00:15:33 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
üzüldüm ne diyim... hades ve arkadaşlarına başarılar dilerim... dedim ya, artık yaklaşımım farklı olur... kolay gelsin....

« Yanıtla #17 : 30.01.2004 10:12:34 »
Hızlı düğmeleri aç

SkAt3

• Ziyaretçi
Independent'a şahsi not:

Party'e kadar hangi platformda ne hazırlayabileceğim henüz ben de bilmiyorum. Ancak en büyük temennim Independent olarak bana "keşke daha iyi birşeyler hazırlasaydım, seneye görürsünüz siz" dedirtmeniz :) Başarılar.

« Yanıtla #18 : 30.01.2004 13:45:27 »
Hızlı düğmeleri aç

hades

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Skati...

Sana o fırsatı vereceğim. :D

Ama önce benim kod yazmak için fırsat bulmam lazım...
Neyse artık sana iyi kodlamalar.
ASM rulez other languages are sucks..

« Yanıtla #19 : 30.01.2004 18:11:25 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
independant'a icten basarilar.

icinde bulunmasi bence gercekten zevkli olan tek scene C64 scene'i ve burada her ne konfigurasyonda insanlar faaliyet gosterirse bence pozitif.

release yapanlar bol olsun.
herkese saygilar

nightlord/civitas

« Yanıtla #20 : 14.02.2004 21:48:46 »
Hızlı düğmeleri aç

silentscream

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı
çoK yakın bir zamanda c64ALLSTARS ' a giriyorum... eğer bi sorun çıkmazsa, bu oluşumda olan ilk TÜRK,MÜSLÜMAN ve BRONX member'ı olacağım... ki burada adından da anlaşıldığı gibi alpha-flight'ından, fairlight'ına, genesis project den 1001 crew'a kadar herkes var...

Klasik Bronx tavrı işte... Ortada hiç bir şey yok, laftan başka. Hep en büyük sizsiniz, bir numarasınız, süpersiniz vs. vs. ORTADA ÜRETTİĞİNİZ NE VAR GÜZEL KARDEŞİM?

Hiç bir şey yapmayan adamları da C64ALLSTARS'a alıyorlarsa zaten bu iş bitmiştir.

Yıllardır hiç bir bok üretmiyorsunuz, laftan başka. Ama yıllardır da bu küstahlığınız sürüyor. Kendi hayal dünyanız dışında hiçbir alanda bir numara falan değilsiniz, güldürmeyin kendinize.

Ortalık Bronx üyesi dolu, elimi sallasam Bronx üyesi olduğunu söyleyen bir lamere çarpıyor. "Ne ürettin?" desem, hiç.

Birşey üretmiyorsunuz, bari susun. Şu attığın mesaja bak, sadece küstahlık.

İŞTE TR SCENE'İ BİTİREN BU ŞIMARIKLIK, BU KÜSTAHLIK VE LAMERLİKTİR ARKADAŞLAR

Artık Bronx'un boş bir balon olduğunu anlayın ya....

« Yanıtla #21 : 14.02.2004 22:02:26 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
Alıntı
Originally posted by silentscream@Feb 14 2004, 09:48 PM
Hiç bir şey yapmayan adamları da C64ALLSTARS'a alıyorlarsa zaten bu iş bitmiştir.

Yıllardır hiç bir bok üretmiyorsunuz, laftan başka. Ama yıllardır da bu küstahlığınız sürüyor. Kendi hayal dünyanız dışında hiçbir alanda bir numara falan değilsiniz, güldürmeyin kendinize.

Birşey üretmiyorsunuz, bari susun. şu attığın mesaja bak, sadece küstahlık.

ışTE TR SCENE'ı BıTıREN BU şIMARIKLIK, BU KÜSTAHLIK VE LAMERLıKTıR ARKADAşLAR

Artık Bronx'un boş bir balon olduğunu anlayın ya....
umarım yeterli sakinlikte bu mesajı yazarım...

1 - sanırım bu mesajı yazan kişinin dünya ile pek bi bağlantısı yok... yaptıklarımı ve halen yapıyor olduklarımı anlatmama gerek de yok. bilenler biliyor, bir kısmıda public işler olmadığı için, gerçekten yanlızca bilmesi gerekenler biliyor.

2 - bu kişi, 7d3 de varmıydı? sanırım olsa idi, kimler be yaptı onuda bilirdi...

3 - halen zevkle şunu görüyorum... bronx #1... bir gün acaba bronx'u geçen bi grup olacakmı?... her türlü platformda kapışmaya hazır.... az laf çok iş... hehehe... hatta "kıskananlar çatlasın" diyorum... hatta çatlayanları da görüyorum... hatta "nazar etme ne olur, çalış seninde olur" diyorum...

bronx'un dünya çapında bir grup olmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum...

ha, son olarakta, "scene" lafını, bu tip mal beyanı insanların kullanılmasını yasaklıyorum...

« Yanıtla #22 : 14.02.2004 23:33:24 »
Hızlı düğmeleri aç

silentscream

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
"Ne ürettin?" sorusuna yanıtın yok, hala boş konuşuyorsun. "C-64 İÇİN NE ÜRETTİN?" İşte bana bunu anlat, ok?

Alıntı
bir gün acaba bronx'u geçen bi grup olacakmı?... her türlü platformda kapışmaya hazır....

İşte bu sizin olayınız.... "Kapışmaya hazır". "Üretmeye hazır" olmaya ne dersin?

Üye diye gruba doldurduğunuz adamların dörtte üçünün hiçbir becerisi yok, sadece arkadaş olduğu için gruba sokulmuş adamlar.

« Yanıtla #23 : 15.02.2004 00:52:54 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Cik cik cik. Heheh. Yani Bronx olarak kimseyle ugrasmayalim desen olmuyor, birileri ugrasiyor iste seninle. Ne yapalim. Once isimlerini(veya nickleri her neyse) lutfetsinler, ondan sonra eger cok gerekliyse konusuruz. Ancak bence cok da gerekli degil. Yapici bir konusma olmayacak cunku.
Eger gercekten c64'de cok guzel seyler yapmis,  saygi duydugum bir scener'sa (Cunku C64'de ozellikle Tr scene tarafindan yapilmis hemen hemen butun stufflari biliyorum ve coguna buyuk saygi duyarim) bence hic kendini tanitmasin, gercekten bir seyler yapan insanlarin baltalayan konumuna gecmeleri beni daha cok uzer cunku.
Neyse son olarak kapismaya hazir olsun lafi, insanlara gaz vermek icin yazilmis bir cumle. Scenenin en guzel yanlarindan biri rekabettir. Kisaca kapismaya hazir olanlarin cevap verebilecegi bir cumle bu bence. Anlamak isteyen dogru sekilde anlar.  
Forumu sacma atismalarla,kavgalarla isgal etmeyelim bence. Yani Tr c64 scene limon kadar birsey kaldi. Hala ve hala laf kavga. Nedir amac, nedir. Herkesi davet ediyoruz, seckin memberlariyla partimizi renklendirsinler. Code gfx muzik neyse, yapalim kapisalim eglenelim diye. Baska bir amac yok. Just for fun. Bu munakasanin son bulmasini diliyorum. Olmazya hani belki.
                                                                         Hydrogen/BRONX

« Yanıtla #24 : 15.02.2004 01:50:34 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
yapılan nedir? yine boş sözler değil mi bronx'a dil uzatmak açısından yaptığın. bu durumda sen de acaba söylediğin suçlamaların (ne ürettin, hepsi boş laf, küstahlık vb) hedefi olmuyor musun?
aynası iştir kişinin demiş eskiler... ne de doğru söylenmiş. bu tavrını, bu sataşmanı bir prodüksiyon, bir üretimle göstersen, desteklesen sözlerin dikkat çekerdi belki. ama boş laaaf, arkasında ne gibi dayanağın var?

farklı seslere karşı değilim. hatta çok da ilgimi çeker, hoşuma gider. ama sesin arkasında sadece boş bir teneke kutu mevcut... eğer hakikaten türk scene'i ve scene ile ilgili isen; buyur, hodri meydan.

bronx konusuna gelince..
bu grupta belki de turbo'dan sonra gelen en eski elemanım. zombie boys ile başlayan scene hayatım (ki o zaman grup 3-5 kişiydi) bronx'la devam etti; sonra eğitim olayından dolayı uzun bir dönem inactive idim; ama pc ortamında da geri döndüm. belki de senin yaşına yakın senedir (14 sene olmuş, heyt be!) scener'im. hala da yabancı scene'de varlığımı değişik şekillerde sürdürüyor; bir sürü farklı grubun olduğu ortamlarda devam ediyorum.

ne mi yaptık? anlatma gereğini bile hissetmiyorum. biraz laf edeceğine var olduğumuz platformlarda 50'nin (belki de 100e yakın bile olabilir) üzerinde intro/demo, zamanındaki bbs'lerimiz (ki scene'deki en baba grupların sıkça uğradığı yerlerdi), farklı platformlardaki diskmag'ler vs... bunları yadsımak ormanda ağaçları görmemek gibi bişey olsa gerek.

hala bir sağlam ve geçmişi olan TRSi veya Scoopex elemanı Bronx dendiğinde "Aaa, hala active'ler mi, Turbo'ya vs selam söyleyin" diyorsa bu bence başarısızlık veya lamerlık değil, aksine ciddi bir başarıdır. Ama tabii ki grubun daha aktif ve yekvücut olmasını tercih ederdim o ayrı. Yine de Bronx devam ediyor, eskisi kadar yoğun olmasa da üretiyor.

Vigo'ya da katılıyorum; 7d3'de neredeydin? 7d4'de nerede olacaksın? Biz adamı borozan gibi ötmesiyle değil, ürettikleriyle değerlendiririz ve çevremizde kanka olduğumuz gruplar vardır, onlara da saygı duyarız. Üretiyorlardır çünkü, ve üretmenin ne demek olduğunu biliyorlardır. Üretmeden konuşmak kolay....

isterim ki rakip de olsan, bir üretimle karşımıza çık; en basidiniden bir scroller'a bile değer veririm ben. çünkü emektir, çünkü bir üretimdir, çünkü öğrenmek için harcanan onlarca saat söz konusudur. buyur, üret. kimse seni durdurmuyor. ama lütfen kurugürültü olma...

« Yanıtla #25 : 15.02.2004 10:56:17 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
Alıntı
Originally posted by silentscream@Feb 14 2004, 11:33 PM
"C-64 ıÇıN NE ÜRETTıN?" ışte bana bunu anlat, ok?
sanırım bu kişinin tevellütü yetmiyor... dedimya, sen muhtemelen portakalda vitamindin... internette araştır, arkadaşlarına sor... sormazsanda siktir et...

spaztica ya dibine kadar katılıyorum... evet, şu gerçeği kimse unutmasın... ilk önce zombie boys vardı... turbo,jason,move vardı... bugün şu forumda bişiler oluyorsa bu insanlara borçluyuz...

istanbul'un sokaklarının dili olsada, yada postanelerinin...

bize anlatsa spread günlerini... swap günlerini...

yada telefon hatlarının dili olsa...

türkiye'deki en büyük eksik ne biliyor musunuz?

saygı... düşünün... hayatımızın hiç bir aşamasında saygı yok... televizyon dünyasından, iş hayatına, komuşuluk ilişkilerinden arkadaş ilişkisine kadar...

"rezpekt" etmeyi öğrenin...

bana "c64 için ne ürettin diyen" kişi, kendisi ne üretmiş ki? ulan en son party'de hasbel kader intro bile yaptım. saolsun endo/bronx'un yardımlarıyla...

ulan millet aya gitti, siz burda halen yarrak kürek yapıyosunuz...

şurda deseniz ya "ya breakpointe gidelim", "tur düzenliyelim topluca" şu bu...

halen takmışınız kafaya bronx u... boşuna takmayın... boşuna üzülürsünüz...

bizimle uuraşmak isteyen 2 şekilde uğraşsın...

1 - code / gfx / music (bilgisayarla ilişkili) konularda...
2 - götü yiyosa gelin yumruk yumruua delikanlı gibi kavga edelim. sorunları çözelim...

ulan ana avrat küfür filan etcem zor duruyom... ulan 32 yaşıma geldim halen beni delirtmeyi başarıyosunuz ya helal olsun ya....

ha bide, spazla beraber neler çekiyoruz bu "new-skool" scenede... spaz, senin malları unutmadım, pazartesi akşamı eğer ofis açıksa halledicem..

« Yanıtla #26 : 16.02.2004 15:58:27 »
Hızlı düğmeleri aç

Slowhand

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.return.gen.tr
Herkese selamlar.

Öncelikle böyle bir yazışmanın Independent - Yeni Türk C64 Grubu konu başlığı altında geçmesinden rahatsız olduğumu ve üzüldüğümü belirtmek isterim.

Aklımdakilere gelince; şu an birşeyler yapmaya çalışan kişilerin büyük bir kısmı yaşını başını almış ve bir şekilde hayatını sürdürmeye çalışan insanlar. Durum böyle olunca (istemeden de olsa) bir şeyler üretmek için zaman azalıyor. Bu bahsettiğim benim en büyük sorunum. Herkesin kendisine göre bir sebebi olabilir tabi ki. Yapılan şeylerede biraz saygı göstermek gerek diye düşünüyorum. Ortalığa birşeyler karalayıp insanları üzmektense yapıcı eleştirilerde bulunmak daha iyi olmaz mı? Scene adına birşey yapılmadığı yazılmış. O zaman ne yapılması gerektiğide yazılsın. Hem bilmeyen varsada öğrenmiş olur.

Son olarakta forum moderator' ünden bir ricam var. Bu konu başlığını kilitlerse sevinirim. Herkese iyi günler ve bol stuff' lar...
Blues Power