Gönderen Konu: suicide barbie/tbl  (Okunma sayısı 10439 defa)

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #15 : 06.05.2007 03:07:47 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
hasta olunmayacak klip değil ki spike jonze imzalı o klip de, jonze'un diğer klipleri ve hatta bazı filmleri de... directors reel şeklinde dvd'leri var bende böyle bikaç yönetmenin; hepsi birbirinden leziz....

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #16 : 06.05.2007 12:45:43 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
"Clash'in bi sonraki demosunda..."

bir sonraki? :eek: benden habersiz demo mu çıkardınız? :rolleyes:

Tr'de TBL ile aşık atacak grup henüz yok. Bunun sebebi ise büyük ölçüde işin "art" kısmını o kadar kaliteli yapamamamız. Yani eminim Anesthetic TBL'in coderı olsa aynı demoyu kodlardı, öyle değil mi Anes? Daha doğrusu "iyi bir coder" olan birçok kişi o demoyu kodlamayı becerebilirdi, platform PSP bile olsa. Zaten demoda "demo efekti" anlamında çok büyük göze çarpan birşey de yok, siz de biliyorsunuz. Bu durumda bu demoya saygı duymamızı gerektirecek en büyük husus işin "art" tarafı. Onun da tamamına yakını arak oldumu bu demoya ilişkin TBL'i eleştirebilecek duruma geliyoruz. Bir grubun geçmişi ne olursa olsun her demosu kendi bacağından asılır. Zaten burada tartışılan da grubun geçmişi yüzünden bu son demosunun hak etmeyeceği bir derece alması olayı. Bunun için "TBL büyük gruptur, Amiga'nın gururudur, eleştirilemez" olayını ben de kabul etmiyorum.

Bu arada son demolarının WinUAE harici çalışmaması da TBL'in Amiga ruhundan yavaş yavaş koptuğunu gösteriyor ne yazık ki.

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #17 : 06.05.2007 13:50:40 »
Hızlı düğmeleri aç

coze

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;14723

Bu arada son demolarının WinUAE harici çalışmaması da TBL'in Amiga ruhundan yavaş yavaş koptuğunu gösteriyor ne yazık ki.

Starstruck partide gercek amiga'da calismadi, ama parti sonrasi debug ettiler ve su anda gercek hardware uzerinde calisiyor (060 islemci/AGA chipset gerekiyor)

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #18 : 06.05.2007 14:07:46 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
benim kastettiğim şey zaten demo compoya soktukları Amiga demosunu gerçek hardwarela test etmeye bile tenezzül etmemeleri. biz de Living demosunu tamamen PC üzerinde geliştirdik ancak her safhada c64'e transfer edip test ettik elbette ki. Hatta hatta 1541 ve 1571 driveları arasındaki yükleme süre farklarına kadar herşeyi biliyorduk yayınlamadan önce. NS 2007 invitation'ı ben hem vice hem de ccs64'de test ettiğim halde ilginç bir şekilde gerçek c64'de bir cyclelık bir raster titremesi olduğunu gördüm ve fixledim yayınlamadan önce. Cross development'ın her zaman destekçisiyim ama bu kadar da değil yani...

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #19 : 25.05.2007 00:15:26 »
Hızlı düğmeleri aç

kris

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
    • http://www.clq.com
demonun coder'larından erique ile grafikerlerinden eracore 4-5 sene önce bende kalmıştı. renault 12 sw parçalamıştık, yanlarına pasaport almamışlar; yol çevirmesinde polizei benden "çorba parası" istemişti... yoksa cocukları merkeze götürürüz diye tehdit etmişti... ne günlerdi be...

"did you bribe really?"

"oh man there's no safetybelt in the rear seat!!!!"

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #20 : 25.05.2007 00:49:32 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
@kris: Waay, TBL elemanlarıyla takıldın ha. Biraz daha detay alsak? Hiç bilgisayar başına oturdunuz mu birlikte? Zaman zaman alakasız takılmalardan abudik gubidik ilginç productlar ya da anılar çıkabilir. Oldu mu öyle birşeyler? Yoksa yalnızca araba mı parçaladınız? :)

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #21 : 25.05.2007 01:26:12 »
Hızlı düğmeleri aç

kris

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;15102
@kris: Waay, TBL elemanlarıyla takıldın ha. Biraz daha detay alsak? Hiç bilgisayar başına oturdunuz mu birlikte? Zaman zaman alakasız takılmalardan abudik gubidik ilginç productlar ya da anılar çıkabilir. Oldu mu öyle birşeyler? Yoksa yalnızca araba mı parçaladınız? :)

valla demo muhabbeti olmadı hiç. barlara falan götürüyordum. eracore amiga rebels'ten arkadaşımdı. eracore'un ankara'dan bir türk yavuklusu vardı , arada  istanbul'a geliyordu, erik'le de geldi. 1 sene sonra falan da evlendi o kızla . ankara'da nikaha gitmiştim, bir yığın isveçli güzel kız :) erik de isveç'te bir firmada (uds sanirim) playstation oyunu kodluyordu. eracore battlefield 1942'yi yapan dice'taydi. sanirim şu an erik de dice'da. çoğu tbl tayfası da orda zaten.  2-3 sene önce louie'ye  amiga demosunda kullanilacak arkaik bir 3d formatini lightwave'e cevirmesi icin  abimin kullandigi  bir tool'u yollamistim tbl ve demo olayiyla tek alakam budur.

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #22 : 30.05.2007 00:25:25 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
referans yeterince verilmiş illa isim isim vermek gerekmiyor
ancak 3d modelleme olarak animasyon olarak rigging olarak pek de iyi bir kalitede değil

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #23 : 30.05.2007 10:02:56 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
kasa-demo nerelerdeydin ya? özlettin kendini?

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #24 : 30.05.2007 17:16:24 »
Hızlı düğmeleri aç

kris

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kasa-demo;15222
referans yeterince verilmiş illa isim isim vermek gerekmiyor
ancak 3d modelleme olarak animasyon olarak rigging olarak pek de iyi bir kalitede değil

ne demek istediğini anlamadım ama bu müşkülpesentlik bana acaip geldi. görüşüne saygı duyarım. pek takip etmiyorum psp demolarını ama bununla karşılaştırılacak psp demosu var mı? yani bu bir oyun değil, vaadaalı ykb reklamı değil ne bekliyorsun ki rigging olarak? garip yani.

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #25 : 30.05.2007 23:29:48 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
kasa-demo hayatında yaptıın bi intro bi demo bişi varmı?
eğer yoksa süper bi cevap yazıcam sana...
heycanla cevabını bekliyorum

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #26 : 30.05.2007 23:36:28 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar şu anda en son ihtiyacımız olan şeyin ne olduğunu hepinize hatırlatırım. biraz durulalım şöyle, bir nefes alalım. hiçbirşeyin acelesi yok. sizlerden biraz erteleme istiyorum yalnızca. başım ağırmaya başladı son zamanlar. gerçi burada durmadan bebek ağlıyor, sebep o da olabilir :D

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #27 : 31.05.2007 14:20:31 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
hiç demo yapmadım dersem şahsıma verilecek yanıtı bekliyorum

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #28 : 01.06.2007 08:47:31 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
ben ise o yanıtın gelmemesini rica ediyorum.

suicide barbie/tbl

« Yanıtla #29 : 02.06.2007 00:52:38 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
eğer işin içine 3d koyuyorsan ve kısıtlamaların yoksa ortada olan iş eleştirilir
bilmiyorum playstation için kısıtlamalar nedir ancak ben genel olarak eliştiriyorum çünkü 3 boyutlu animasyon dahil edilerek yapılmış
illa her detayıyla mı eleştireyim
modeller zaten bir garip ancak hadi o bebeklere benzemiş diyelim
başlangıç sahnesine bak
nasıl yürüyorlar cepheden bakınca arka cepheden bakınca
özellikle sağdakinin kolu sanki yerinden çıkmış gibi sağa sola sallanıyor
adımlar talimli yarış beygiri gibi tırıs gidiyor
cam için alınan render yansıma kırılma içermiyor
bence sürenin ortalarında oda sahneleriyle ve 2 boyutlu efektlerle toparlıyorlar durumu gene de rigging gerçekten kötü
reklamlarla oyunlarla karşılaştırma demişsin ancak ben o reklamların da oyunların da çoğunu beğenmiyorum
ben demoyu psp veya pc demosu gibi bir ayrıma dayanarak eleştirmedim
iyi bir demo olsa da olmasa da daha önce dediğim gibi 3d modelleme animasyon rigging olarak iyi bir düzeyde değil
benim fikrim bu yanılıyorsam yanıldığım noktaları belki biri söyler