Gönderen Konu: sapkali hackerlar..  (Okunma sayısı 6297 defa)

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #15 : 06.04.2007 09:25:06 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tURbO;13793
Demirel acaba hangi hacker kategorisine giriyor?

Takke bir hacker sapkasimidir?

Ordu asker bahanesi ile yesil sapkali hackerlar mi yetistiriyor?

Benim sapkam kahverengi. ben nasil bir hacker im?

Bone takanlar ne tür bir hacker dir?

Galoş bir hacker ürünü müdür?

Dost başa, düşman ayağa bakarsa. başa bakanlar hacker avcisimidir?

Sapkasini ters takan rapciler hacker sayilirmi?

Peki kafasi kel olan herkese rapci mi derler :)
Ahaha iice geyige vurdum tamam pardon :)

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #16 : 06.04.2007 22:45:22 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
benim ne derdim olur anesthetic ile
benim 0 yanıt alan konu başlığıma nezaket gösterip açıklamada bile bulunmuştu
uyutmuşlar lafı anestezi kelimesine yönelikti
anestezik uyutan demek uyutucu madde
uyutan uyursa uyutmuşlar derim
ben cidden hesap sormuşum gibi sert yanıt vermiş
belli yaşın üstündeki adamlardan öyle bir kırılganlık beklemiyorum ancak yok yere kırıldıysa canını sıktıysam özür de dilerim

ancak yılların terimleriyle neden yeni duyulmuş gibi dalga geçilmeye çalışılır onu da halen anlamış değilim
bir de Türkçe'ye çevirince daha dandik geliyor orası ayrı da
ıngilizcesi kulağa da hoş geliyor bir yandan mantığı da var

onun dışında kırıcı ne demişim yanlış anlaşılacak
varsa böyle bir durum aç bir konu başlığı veya buraya koy tartışalım
« Son Düzenleme: 06.04.2007 22:52:49 Gönderen: kasa-demo »

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #17 : 06.04.2007 22:53:18 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
sonuc olarak;

white hat: iyi hacker
black hat: kotu hacker
grey hat: iyi/kotu hacker
red hat: linux
green hat: firma?
blue hat: microsoft hacker toplantisi?
alpha channel hat: convex
cat in the hat: schrodinger'in kedisi

bana haberde komik gelen; hacker diyince hemen sadece "web site" konusu aciliyor olmasi, hack konusundaki bilgisizlik vs vs..

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #18 : 06.04.2007 22:58:34 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
madem öyle ak hacker kara hacker dar günde belli olur

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #19 : 07.04.2007 02:05:49 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
"hacker" halk dilinde "coder"a doğru gidiyor zaten. "benim yeğenim hacker, koç holdingde çalışıyor", "bizim oğlan da çok yetenekli, şu hackerlar var ya onlardan, acayip acayip şeyler yapıyor, sizin şirkette var mı bir staj kadrosu?" v.s. v.s.

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #20 : 07.04.2007 07:57:35 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;13859
"hacker" halk dilinde "coder"a doğru gidiyor zaten. "benim yeğenim hacker, koç holdingde çalışıyor", "bizim oğlan da çok yetenekli, şu hackerlar var ya onlardan, acayip acayip şeyler yapıyor, sizin şirkette var mı bir staj kadrosu?" v.s. v.s.

ahahahaha :D
o değil de, şu "hacker" kelimesini kimden duyarsam mutlaka o kişi hakkında ezik biri olduğu düşüncesine kapılıyorum. güya bir "hack tool" sayesinde microsoft'un zittiriboktan web server'ındaki bir açık yüzünden sayfaları deface mi ne ederek (anlamam ben böyle lame terimlerden) "ulaan ben hackerım savulun" gibi haykıran tipleri görünce insanlğımdan utanıyorum, kabuğuma çekiliyorum. bir arkadaşım bana gelip "abi şu foruma üye olsana hacker olmayı öğretiyorlar" dediğinde arkadaşlıklarımı tekrardan gözden geçiriyorum.

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #21 : 07.04.2007 09:02:33 »
Hızlı düğmeleri aç

Bakkada

• Hero Member
    • Profili Görüntüle
Bizim oglan hacker olucak :)

Simdi hackerlik ii biseymi kotu muuu o tartisilsin bence , etical hacker denen birsey var anasini satim..

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #22 : 07.04.2007 12:01:37 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
ya ben hacker olacak adama kız vermem diyen çıkarsa kızı da mı hack edeceksiniz

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #23 : 07.04.2007 12:39:55 »
Hızlı düğmeleri aç

PE&OAS

• Sr. Member
    • Profili Görüntüle
@puNKy : abi ayıp ediyosun bence :P liselerde manyak bir hekır patlaması var şu son senelerde, her ne kadar ben olmayı beceremedimse de böyle konuşmaya devam edersen okulumdaki hekırlara söyleyeceğim ve hekliycekler seni :D

edit: hardware hacker diye bişeyde var... ama şapkaları yok, genelde havya ve tornavida çıkıyor ceplerinden sadece.
« Son Düzenleme: 07.04.2007 12:42:03 Gönderen: PE&OAS »

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #24 : 07.04.2007 14:02:06 »
Hızlı düğmeleri aç

penthy

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
bu hacker terimi artik iyice ozunden uzaklasti zaten.

bunun baslica sorumlusu hollywood ve medya. aptal aptal heriflere gizem katip haber yapmak icin o kadar cok kullandilar ki bu "hacker" kelimesini, esas anlamindan geriye hic bi sey kalmadi.

hala biraz calissalar scener potansiyeli olan bi suru liseli cocuk swordfish'i seyredip "hekir olucam ben superim" diyerek metasploit ogreniyor. what a waste...

biz o yaslarda "mapping the amiga", "motorola 68k instruction manual", "amiga hardware manual" okurduk, bi seyler uretmeye calisirdik. herif gidip nereye zarar versem diye kasiyor, onu da bildiginden diil, net'ten tool indirip onunla yapiyor...

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #25 : 07.04.2007 15:08:03 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/
Bu güne kadar gerçek anlamda pozitif bir şekilde kullandığım tek bir hack tekniği vardır ki o da gerçekten debugging için süper bir tekniktir. URL ve detay vermiyorum, zaten bilen biliyordur bilmeyen de hiç öğrenmesin, ancak kısaca olay şu ki iki IP arasında gidip gelen paketlerin arasına girip onları kendi üzerinizden geçirerek lokasyonlara farkettirmeden tüm IP paketlerini sniff edebiliyorsunuz. Bunun için hazır toollar olduğu gibi kendi toolunuzu yazmak da çok basit, çok az bir TCP/IP backgroundu gerektiriyor.

Normalde bunun onlarca, yüzlerce kötü kullanım amacı var tabii ki ancak bizler bunu telekomünikasyon sektöründe cihazların serverlara yolladığı paketleri servera hiçbir ek program kurmadan sniff etmek için kullanıyoruz. Kısacası elimizde bir laptop ile müşteriye gidip networklerinde bu tür ufak bir hack tekniği kullanarak sorunu bulabiliyoruz. Ama tahmin edin bakalım bu yöntem başka hangi amaçlarla kullanılıyor :)

Kısacası pozitif hack teknikleri olduğuna katılıyorum. Ancak insanların %99'u bu teknikleri orospu çocukluğu için kullanıyorsa yapacak birşey yok...

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #26 : 07.04.2007 15:19:26 »
Hızlı düğmeleri aç

GnoStiC

• Ziyaretçi
@skate: o yontemi elemanlar ne konusuyor diye merak eden yoneticileri olan firmalara, msn log'larini olusturmak icin kullaniyorum.. bu o "*pu cocukluguna" giriyor olabilir sanirim.. ama ekmek parasi iste naparsin :}

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #27 : 07.04.2007 16:43:38 »
Hızlı düğmeleri aç

puNky

• Full Member
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: penthy;13877
bu hacker terimi artik iyice ozunden uzaklasti zaten.

bunun baslica sorumlusu hollywood ve medya.
.......

swordfish filmine göre hacker, kendisine blowjob yapıldıktan sistemlere dalıp istediği bilgiyi ele geçirebilen kişidir.
http://www.fresh99.com/images/keyboardwarrior/swordfish-blowjob.jpg

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #28 : 07.04.2007 18:30:46 »
Hızlı düğmeleri aç

kasa-demo

• Full Member
    • Profili Görüntüle
gnostic açıkçası yanlış taraftasın
adın gammaza çıkacak
tam tersini yapıp patronun loglarını vergi idaresine veya karısına bildirirsen bak o zaman yolu ortalarsın

sapkali hackerlar..

« Yanıtla #29 : 08.04.2007 11:00:01 »
Hızlı düğmeleri aç

penthy

• *
  • Newbie
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skate;13881
...ancak kısaca olay şu ki iki IP arasında gidip gelen paketlerin arasına girip onları kendi üzerinizden geçirerek lokasyonlara farkettirmeden tüm IP paketlerini sniff edebiliyorsunuz. Bunun için hazır toollar olduğu gibi kendi toolunuzu yazmak da çok basit, çok az bir TCP/IP backgroundu gerektiriyor.

bunu yapmak icin tool yazmaya ne gerek var anlamadim. kur netmon'u laptop'una, istedigin gibi sniff et. ayrica local network'e baglandiktan sonra yaptigin is pek "hacking" sayilmaz, local network trusted'tir cunku. dogasi geregi host'lar birbirine guvenir.