the scene > hardware

c64 ve internet

<< < (2/8) > >>

skate:
anladım kardeşim. mmc64 fikri bence çok güzel. eskiden millet REU falan kullanıyordu bu iş için de bir de o REU bizim elimize geçse tam süper olacaktı ya neyse ;)

Konuyu dağıtmak istemiyorum ama benim asıl istediğim proje Stingray'in zamanında başlattığı 3D CCT türü projelerden birinin başarıyla sonlandırıldığını görmek. Super CPU da hayalimdeki projelerden biriydi aslında ama 3D CCT komple yeni bir grafik interface'i sunuyor 64'e. "Orjinalliği bozulur" şeklinde algılamayın olayı. Amiga'nın AGA chipi gibi falan düşünebiliriz aslında.

http://noname.c64.org/csdb/forums/?roomid=11&topicid=13046

Ne yazık ki yarım kaldı. Hatta Stingray'e 15 Kasım 2006'da CSDB'den "What happened to 3D CCT? :)" diye bir mesaj çektim, hala yanıt yok :-(

nightlord:

--- Alıntı yapılan: Alcofribas ---Hardware ile ilgili işe yarar bir hedef koyup buna ulaşabilen tüm çalışmaları prensip olarak bütçem oranında desteklerim.

Burada da 50$ ı geçmez ise benim için cazip bir çalışma.

Kolay gelsin...
--- Alıntı sonu ---

HA bu arada aman diyim bi yanlis anlasilma olmasin. Amacim bunlari yapip satan bi business olmak degil su an. projeye kalkistigim zaman giderleri de tamamen benim "ipe sapa gelmez harcamalar" butcemden cikacak. Ama sistemi calistirmayi becerirsem buralarda bi yerlere 50-100 gibi rakamlarda urettirip isteyene mailyetine falan ulastirmaya calisabilirim. (valla benim kafamdaki hedef cost per unit 30$ falan)

Benim asil umudum hani boole dunyada bi 50 kisi falan gunluk olarak kullansa soyle bi sistemi, ben iyi hissedicem kendimi :) Benim icin hw designer'cilik oynamak ana amac ama kullanilmasi daha da hos olur. Ki bu yillardir demo yaparken ozlemini cektigim bi olay. Sonucta demolari "kullanmiyor" insanlar. Hani biri sanat biri utility hesabi.

spaztica:
geçen ayın statlarıdır:

Windows    129123     96.8 %
Linux          2506          1.8 %
Unknown     1099          0.8 %
Macintosh 558             0.4 %
Symbian OS  28              0 %

MS Internet Explorer No  94601    70.9 %
Firefox No                     35260     26.4 %
Opera No                        1626      1.2 %
Unknown?                      1020      0.7 %
Netscape No                   305       0.2 %
Safari No                         214       0.1 %
Mozilla No                        207       0.1 %
Konqueror No                     54          0 %
Camino No                         22          0 %
LibWWW No                        2           0 %
Others                               3           0 %

nightlord:

--- Alıntı yapılan: skate ---anladım kardeşim. mmc64 fikri bence çok güzel. eskiden millet REU falan kullanıyordu bu iş için de bir de o REU bizim elimize geçse tam süper olacaktı ya neyse ;)

--- Alıntı sonu ---

Abi iste benim mmc64 olayini daha faydali kilma girisimim de o yuzden. cunku artik tr c64culerinin onemli bi bolumunun mmc64'u var. :) olmayanlar da kolaylikla alabiliyor

vigo:
@skate : bu stringray c64 kanalındaki mi? yada scoopex/scraab/S!P deki mi? eğer oysa direk emaili'ni verebilirim sana....

@nlord : kanka, yap şu hw'leri ya... hatta bide attın tuttun 1541 olayı vardı. şööle süper... mmc ile bağlantılı... nerde olm hani nerde? hatta wisdom'da bana taaa 2005'de verdi gazı, mmc ile ilgili süper bi fikri var, "sööleme ama kimseye abi, hemen atlarlar yaparlar" dedi, bende nası oldysa sustum bugüne kadar ama her an aaazımdan kaçabilir... ha bide, nerde lan video switcher ? ne bok yicez nightshift de? :) :) :)

@hades : olm nooldu projelerin? lcd ekran olayı vardı, rtc vardı, kartuş expandır vardı....

tüm hw'ciler topdur... bunu bilin...

(ve o an nightlord'un gözündeki ışıltı, nefret ve kızgınlık, havyanın kendiliinden ısınmasına sebeb olmuştu... damlayan her lehim bir göz yaşına, o göz yaşları da "vigo, sen bittin olm... ... bittiiin lan sen... bittiinn olm" şeklinde yankılandı beyninde)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git