Gönderen Konu: Plazma #3  (Okunma sayısı 19841 defa)

Plazma #3

« Yanıtla #45 : 11.01.2007 09:44:07 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akaydin.com/

Plazma #3

« Yanıtla #46 : 11.01.2007 10:57:45 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://ozanemirhan.blogspot.com
Plazma'nın ikinci sayısı level'da verilecekti ama verilip verilmediği konusunda kesin bi fikrim yok. şu anda hatırlamıyorum açıkcası :).

Plazma #3

« Yanıtla #47 : 11.01.2007 11:38:14 »
Hızlı düğmeleri aç

stranger

• Full Member
    • Profili Görüntüle
@Gnostic : Olm ben TDSN#5'i gormemi$tim. Iyi ki gondermi$sin.
Party raporununu okuyunca anILarIm canLandI. Summer Assembly 'deki Triple Vodka Crew falan...(Lord/Analog,Mr.Dj/Accuracy ve ben...) CiLingir sofrasI kurmu$tuk parti mekanInda... Kadem'de KIbrIs'tan gelememi$ti partiye... Sende $IrnaktaydIn ... Ha ha..Skate sigara iciyormu$ surekLi :)

Plazma #3

« Yanıtla #48 : 11.01.2007 13:05:47 »
Hızlı düğmeleri aç

Hydrogen

• 7DX Organizer
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.glance.ws
Merhaba arkadaslar.
Plazma #3'un cikmama nedeni olarak, dergiye hic yazi gelmemesi mazeret gosterilmis, bu konusu uzerinde
focuslaniyor asagida yazacaklarim. Zira bir derginin yazarlarinin rastlansal yazilarini o sayi icin
gondermemis olmalarinin, o derginin cikmamasi icin bir mazeret olamayacagini dusunuyorum. Bu mazeret
derginin okurlarindan hic tepki almamasi ve dergiyi cikaranlarin motivasyonunu kaybetmeleri olabilir
ama yazi gelmemesi olamaz.
Oncelikler "Editor"'luk kavrami tr'deki scenerlar arasinda ya yanlis biliniyor ya da fazla
onemsenmiyor. Bir derginin editoru, bir derginin cikmasi icin mailine yazi gelmesini bekleyen kisi
degildir arkadaslar. Bir editor yazilar gelmedi diye, birakin dergi cikarmamayi, her hangi bir bolumu
bile iptal etmez. Dunyanin her yeri, yazisini zamaninda teslim etmeyen, (Belki de maasli calistigi
halde) yazarlar ve onlarla ugrasmaktan saclari beyazlamis editorlerle dolu.
Bir editor, yazarlari defalarca pingleyerek, gerektiginde onlara yol gostererek yazilarini teslim
etmesini saglar. Bu editor'un gorevlerinden biridir. Plazma #2'ye de 3-4 yazi gelmisti arkadaslar.
Yelkenleri suya indirmis olsaydik, Plazma #2 diye bir sey de olmayacakti.
Oncelikle en buyuk yanlis anlamalardan biri, su random yazi olayi. Bir dergi random yazilardan
olusamaz. Kemiklesmis koselerden ve surekli yazarlardan olusur. Herhangi bir dergiyi acin veya bir
gazeteyi. Dusunun her gun okudugunuz gazetede bir gun haberler var bir gun kose yazilari. 3ncu gun bir
bakmisiniz ogretici dokuman dolmus. Plazma #2'de en cok yapmaya calistigim sey dergiye, bir tarz,
kemiklesmis koseleri ile bir karakter kazandirmakti.
Bu sebepten random yazilara degil olmasini istedigim koseleri dusunmekle basladim ise. Iste size Plazma
#2'nin yazilarini hikayesi tek tek.
Haberler: Haberler bolumu, aslinda benim pek fazla onemsemedigim bir bolumdu itiraf ediyorum. Ancak
Nightlord bunun cok gerekli olduguna beni cok inandirdi. Bir dergi, tanzim edilmis, duzenlenmis,
gereksizliklerden arinmis doyurucu haberleri ile ilgi cekici idi. Ardindan Nightlord, c64 haberlerini o
kadar guzel tanzim etti ki gercekten Plazma #2'ye super bir giris oldu bu. Anes'i de Pc haberleri icin
kandirdik.
Incelemeler: Bir disk magazinin, uretkenligi en cok destekleyen bolumu incelemelerdir. Bu bolume
gercekten ozenilmesi gerekiyordu.
Skate bana Plazma#2 icin ne yapabilecegini sordu. Ona c64 demolarini inceleyip inceleyemeyecegini
sordum. Aninda yazisini yazip yolladi. Ustelik screenshotlariyla, keyifli diliyle cok da guzel oldu.
Skate bu sayida da istense, ayni isi, ayni surat ve kaliteyle yapabilirdi.
Ardindan Anes'den pc reviewlari istedim. Anes'in zaten 2005 pc demolarina genel bakis diye bir yazisi
varmis ve bu super bir yaziymis. Direk incelemelere koyduk.
Gfx ve msx yorumlari scene'deki en buyuk eksiklikti ve Nightshift partisinde yayınlanan grafik ve
müziklere bir yerlerden yorum gelmesi hakkında Nightlord'la fikir birligine vardik. Ve gfx msx
incelemeleri, forum da dahil olmak uzere bir tek Plazma #2'de yer aldi. Plazma #3 icinde istense, hem
ben hem de Nightlord seve seve, 7d6 gfx vs msxlerini review ederdik.
Ozel konu Nightshift 2006:
Nightshift ile ilgili bir parti raporu spritus'la beraber konustugumuz bir seydi. Spritus, Spaz'dan
exclusive bir rapor istedi. Spaz'da cok guzel bir rapor yazdi sagolsun.
Ancak Nightshift gibi guzel bir organizasyonun ardindan, bir scene disk mag'inde okuyuculari(Hatta emek
vermis organizatorler) o parti ile ilgili sadece parti raposundan daha fazla sey ararlar.
Bu eksikligi dusundum ve mailboximi kontrol ettim hic bir sey gelmedi:)
Bunun uzerine Nightshift ile soru cevap seklinde mini roportajlar yapmak geldi aklima. Bu dergiye bir
sey yazma ihtimali az olan, fazla konusmayan kisileri ve yorumunu merak ettiklerimi aldim listeye.
Hepsine sordum. Sorular kisaydi (eglenceli sorular olmasina calismistim) ve onlar icin cevaplamak
yorucu olmadi. Okumasi keyifli bir bolum cikti ortaya (Hem de parti ile ilgili gelmeyenlerde bir merak
ve huzun olusmaliydi)
Ama bu da yermedi Nightshift 06, Plazma #2'nin ozel konusuydu ve...
Ardindan oturup saatlerce Nightshift'te cekilmin yuzlerce foto arasindan partiyi en cok anlatacagini
dusunduklerimi sectim. Ve yorumlarla bir foto rapor hazirmaya calistim. Bu da guzel oldu bence.
(Guzel bir geri donum, kuzenim Drey'den oldu. Yillarca scene nedir vs. anlatmaya calistigim,sonunda
vazgectigim kuzen, dergiyi leveldan indirerek okuyup, ya sizin ortamlar ne guzelmis, ben de bir seyler
yapmak istiyorum deyince cok mutlu oldum. Zira ayni gazi forumda devam ettiremedik)
Scene urunlerini anlamak: Scene'e merakli olan bir cok insan okuyabilirdi plazma'yi. Yeniler
eskilerdeni eskiler yeni urunlerden bir sey anlamayabilirdi. "Yahu bundan ne anliyorsunuz" sorusuna
cevap olacak bir bolum gerekiyordu Plazma'ya. Bundan Nightlord'da bahsettim ve c64 demo icin olani
yazip yazamayacagini sordum. Aninda gaza geldi kabul etti. Ve super yazdi. Sonra Anes'e pc 98 sonrasi
demolari icin yazip yazamayacagini sordum. Anes'de kabul etti. Ve super bir yazi hazirladi (Ki Anes'in
yazilari da demolari gibi ugrasilmis, dusunulmus seyler) Spritus da 98 oncesini halletti. Ben de bir
sid yazisi hazirladim.
Plazma #3'de direk devam edecek bolumlerden biri idi bu da. Ve tekrar soyleyeyim, bu yazilar da
goruldugu gibi mailimize gelmedi:)
Kose yazilari: Bu bolume scenerlarin yazdigi yazilar haricinde kabuklarmis koseler haline getirmek
amaci guttuk. Demon ve archangel'le anlastik. Nightlord ve Vigo Plazma #1'de de yazdiklari koselerini
devam ettirdiler.
Roportaj: Poison ve Ghostriderla, 3,5 saat suren keyifli bir roportaj yaptik. Ardindan saatler suren
editing. (Malum msn)
Perde arkasi: Bu bolum gene Plazma'nin diger sayilarinda da devam edebilecek bir bolum olarak
tasarlandi. Mrr'ye ilgiyle okunacagini umdugum Story of the long box'un perde arkasi oykusunu yazip
yazamayacagini sordum. Hemen ilgilendi ve yazdi. Hatta muzigini bile yolladi. Cok keyifli oldu bence.
(Gene goruldugu gibi Mrr'in yazisi mailimize kendiliginden gelmedi, zati aksi hali megalomanlik
olurdu:))
Egitici dokumanlar:
Buradaki bit-pazari kismi bir surekli bolum olarak dusunuldu. Uzun tutoriallardan SIKILANLARA, c64
dergisindeki abur cubur gibi bir kose. Gelmeyen yazilar yuzunden en eksik olan bolum buydu (Kimse
eksikligini hissetti mi?) Aslen Skate'in Plazma #3'de yapacagi tips & trics bolumu, bit-pazari olara
#2'de yerini almisti. Ancak iyi pazarlayamadik.
Itiraf ediyorum buradaki diger tutorialler, random mailimize geldi:)
Geyik: Geyik bolumundeki 2 yazi randomdu. Biri skate'in cok da geyik olmayan ama eglenceli yazisi.
Digeri Nightlord'un harika cizgi romani. Derginin en buyuk random suprizi buydu. Ancak belki de
Nightlord istenseydi Plazma #3 icin kucuk bir cizgi roman daha yapip bu isi geleneksellestirebilirdi.
Denenebilir miydi sizce de?
Plazma #2 de yer alan 29 chapterdan sadece 9'unun random oldugunu biliyormuydunuz sayin okuyucular.
Iste bu bilgiler isiginda, Plazma #3 projesinin, maillerimize gelmeyen yazilar yuzunden cikamadigi
aciklamasi bana gecerli gorunmuyor. Butun bu yazilari ovunmek icin yazmadim. Plazma #2 cikana kadar
neredeyse 20 gunumu harcadim. Saatler suren editleme islemi yaptik, butun magi defalarca okuduk. Cunku
anlatim bozukluklari ve imla hatalari, farkettirmeden okuyucuyu sikar, ve okuyucu cabuk sayfa
degistirir. Okunamayacak bir mag yapmak en buyuk hatadir. Surekli Decipher'i pingledim. O da genc ve
heyecanli olmasinin yarattigi buglara ragmen her dedigimi yapabilmek icin gercekten cok calisti.
Spritus, oldukca kisa bir surede ilk sayidan cok daha guzel bir otufit grafigi yapti. Spritus &
Decipher ikilisi, magin butun tasarim + linking isini kisa surede guzelce yaptilar. Dergi artik daha
okunabilirdi ve buyuk bir engel daha asildi. Bence gayet yeterli bir outfitle Plazma #2 karsiniza
geldi.
Bu sure zarfinda, dergiyi yapan insanlar olarak aramizda stresli bir trafik gerceklesti fakat bu ayni
zamanda keyifli bir scene trafigi idi :)
Iste Plazma #2'nin hikayesi sayin okuyucular. Bu yaziyla bir seyler aciklayabildiysem ne mutlu. Son
olarak bu yazi kimseye yonelik bir suclama niteliginde degildir.(Hele Spritus ve Skate'e bilakis greetings gonderiyorum, kimsenin ugrasmak istemedigi bir is icin kendilerini bir sekilde ortaya koydular, yazilarim hepimize yonelik) Yazidan bu cikarilmasa da, belirtmeyi
uygun gordum.
Herkese, bol magazinli bir yil diliyorum.
« Son Düzenleme: 11.01.2007 13:09:34 Gönderen: Hydrogen »

Plazma #3

« Yanıtla #49 : 11.01.2007 13:11:57 »
Hızlı düğmeleri aç

vigo

• Ziyaretçi
hahah hydrogen RULEZ diyorum bende!

Plazma #3

« Yanıtla #50 : 11.01.2007 13:45:41 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
çok doğru yazmışsın hydrogen. gerçekten ders çıkardım kendime. haklısın, editörlük senin anlattığın gibi olur. ben biraz "dergiye 2 sayıdır yazı yollayanlar, özellikle yazı dizisi olanlar, bu sayı da yazı yollarlar"a güvendim. Güvenmemeliydim. Ayrıca Spritus'a baştan çok vaktim olmadığını, ancak yazıların editingiyle uğraşabileceğimi söylemiştim. O da "mecburen" kabul etti.

Gönül isterdi ki birçok scener bir araya gelip heycanla başlattığımız bu projede editörler zorlamadan insanlardan onlarca random yazı gelse de editörlerin derdi onları sayının konseptine oturtmaya çalışıp gerekirse bazı yazıları sonraki sayıya sarkıtmak olsa. Ama sanırım gerçekçi olmak daha doğru bir karar.

Offtopic, TSDN #5 ile ilgili not. Abi ben hangi manyak ruh haliyle yazmışım o "Bir Gece Hikayesi"ni. Walla inanın hiç hatırlamıyordum. Sonu bana da sürpriz oldu. Ulan insan nasıl değişiyor 7-8 senede :) Okumayan varsa okusun, 99'daki Emir'le tokalaşsın ;)

Plazma #3

« Yanıtla #51 : 11.01.2007 15:07:01 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
bir iş ancak bu kadar iyi kotarılır; helal olsun hydrogen... sadece yaptığın için değil, oturup bunu anlattığın ve işin içyüzünü de gösterdiğin için. çoğumuz bu çabayı fark etmiyor belki de. olayın iki taraflı bir uğraş olduğunu göstermişsin, hem editörün gazlamasıyla, hem de yazarın sorumluluğuyla. çok iyi bir tanımlama, eline sağlık.

Plazma #3

« Yanıtla #52 : 11.01.2007 23:12:13 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
yaa iste budur ya ben bu adami seviyorum abi.

yani plazma 3 yayinlansa, ve icinde sadece hydrogenin bu yazisi olsa bile deger diycem. Bu tabi biraz Hydrogenin anlattiklariyla da celisiyor ama :) . Neyse demek istedigim sirf su yaziyi okumak bile buyuk bir keyif.

Iste bu yuzden bir dergi olsun istiyorum. benim bu scenede biseyler hakkinda ne dusundugunu merak ettigim, okurken bende yeni fikirler ve lezzetler tetikleyen, yeni seyler ogrenmemi saglayan bir suru adam var. Hatta daha bugune kadar bayagi sessiz kalip sonra bir iki satir yazinca kimbilir bizi nasil sasirtacak ve yeni seyleri farketmemizi saglayacak daha nice insan var.

Format olarak webden acilan bisey olmasinin negatif etki oldugunu dusunuyorum ben. Yeni dergi okumak ile web browse etmek farkli aktiviteler. bu aktiviteleri yaparken insan farkli modlarda oluyor. biri adi ustunde sorf yapmak. yani surekli hareket etmek bir yerde durmamak demek. Dergi okumak ise eline sicak cayini/kahveni alip evdeki en keyifli ve sicak okuma koltuguna gecip dergini kucagina alip "ben simdi onumuzdeki yarim/bir saat soyle keyifle su dergimi okuyayim" demek. Disk dergisinin download edilip okunmasi bu yuzden onu sorf edilmeyen birsey kiliyor bence ve bu olumlu. Ama tabi bu benim gorusum.

Bazi urunleri sundugunuz formatlar o urunlerin algilanisina etki ediyor. Web bir "dergi" icin ancak bir dagitim kanali olabilir bence. Ana medyum olmamali

Tekrar tekrar belirtmekte fayda goruyorum. En onemli konu periyodik olunmasi , ve kaliteli olunmasi. genelde yazilim icin gecerli olan olay. Uc degisken vardir
- Zaman
- Kalite
- Ebat
bunlardan sadece ikisini kontrol edebiliriz. Kimi yayinlar, kalite ve ebat konusunda hedef koyarlar, ve ne kadar zaman alirsa razi olurlar. Kimileri de kalite ve zaman konusunda hedef koyar (Game Over(view) gibi). Sabit zamanda belli bir kalitenin ustunde birseylerin yapilmasi  sonucu ne ebatta bir urun cikarsa o ebada razi olurlar.

Plazma #3

« Yanıtla #53 : 11.01.2007 23:33:00 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
web'de yazı okunmaması fikrine kısmen katılmıyorum; web birçok bilgi kaynağını da içerir ve arama sistemleri tarafından c64 coding diye arandığında bulunmasını ve doğru gözler tarafından okunmasını sağlar. oysa .zip oalrak dağıtılan bir medya, sadece bilen -bu ön koşulu geçerli kılmak şart- kesim tarafından bilinir ve indirilerek okunur.

tabii ki oturup kahveni keyifle içerken okuyabileceğin birşey olması daha güzel, ama bu non-digital dergiler için daha geçerli. koltuğumda oturup, kahvemi yudumlarken sayfalarını karıştırdığım bir dergi daha tatmin edici oluyor. dijital ortamda çalışma iskemlene mıhlanmış durumdasın, rahatlığını fiziksel dergi objesiyle takas ediyorsun. sörf etmek... bunu duymayalı herhalde yıllar oldu. web'e sröf oalrak bakıldığı dönemi geçtik; bilgiyi aramak için kullanıyoruz artık. bir ara ne menem şeymiş şu web'de sörf etmek diye 3-5 gün boyunca sadece 'sörf' ettim. sonucunda da çok çabuk sıkıldım. bu yüzden sörf olayını biraz daha uzak tutarak web'i bir ansiklopedi gibi kullanmanın daha verimli olduğunu gördüm. hatta bazen gerçek anlamda unplug oluyor, ne yapacağımı düşünmek için vakit ayırıyorum. sörf eden belki o anda böyle bir siteyle sıcak ilişki kurmayabilir, ama en azından bu bilgiye nasıl ulaşacağı elinin altındadır artık. download edilen dosyanın tek bir kaynaktan çekebileceğini ve bu kaynağı bilme önkoşulunu düşünürsek, daha çok insana ulaşma şansı web'de her zaman daha yüksek. web'i bu anlamda bir 'dergi' olarak görmemek gerek. o belki daha bir 'gazete', ama dergiye de işaret edilmesine olanak sağlıyor. asla bir bilgi sitesini bir diskmag'le karşılaştırmamak gerekir. bi kere biri senkron bilgi derlenmesine, diğeriyse asenkron bilgi eklenmesine bağlı. dergi için insanlar senkronize olmak zorundalar, site için canı ne zaman isterse, ne zaman içerik bulunursa ekleme yapılır. haliyle bahsettiğin oturup keyifle kahveni yudumlayarak dergi okumaktan ziyade daha kısa süreli, tekil yazıların eklenmesi durumu oluşuyor. bu yüzden ikisini ayrı gözle bakmakta fayda var.

zaman/kalite/ebat formülün de daha önce ingilizce bir sitede okuduğum zaman/kalite/fiyat formülünün aynısı; buna göre bir müşterinin bu 3 ögeden sadece ikisini seçme hakkı olmalıdır. ama bu konuya da uydu(ruldu), orası ayrı.

Plazma #3

« Yanıtla #54 : 11.01.2007 23:47:39 »
Hızlı düğmeleri aç

skate

A Sinner Scener
  • Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
zaman/kalite/ebat, zaman/kalite/fiyat v.s. birçok varyasyona sahip olarak iş dünyasında kullanılır. ben de aynı formülü Amerika'lı bir call center yöneticisi abladan dinlemiştim. O ise çalışan sayısı/hizmet kalitesi/maliyet üçlemesi şeklinde anlatmıştı. kısacası uydurulması gereken birşey değil bu, zaten çeşitli varyasyonları var.

Plazma #3

« Yanıtla #55 : 12.01.2007 00:04:30 »
Hızlı düğmeleri aç

spaztica

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
uymak->uydurmak ;)

Plazma #3

« Yanıtla #56 : 12.01.2007 00:07:27 »
Hızlı düğmeleri aç

nightlord

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nightnetwork.org
kesinlikle search edilebilir olmasinin onemine katiliyorum. hatta bu yuzden su octaldoam/dokumantasyon sitesi projesini siddetle destekliyorum. ve her yeni dergi sayisyla beraber icindeki yazilar o siteye de eklenmeli. boylece bahsettigin gibi ansiklopedi modunda webde birsey arayanlar o yazilara ulasabilir.

ama periyodik yayin bence yine de ayri bir sey. yani "dergi" dedigim olayin webdeki ansiklopediden farklari var. ve bu farklar avantaj sagliyor. koltukta kurulup dergi okuma ornegini verirken hedefledeigim sey okuyucunun dergi okurken girdigi "ruh halini" anlatmakti. yani dergi okumak isleminin "baslamadan once belli bir sure ayriilan ve o sure zarfinda ucsuz bucaksiz olmayan, sinirlari olan bir yazi grubundan ilgini ceken konularla ilgili yazilari okumak" oldugunu anlatmaya calistim. yoksa elektronik bir derginin print edilebilir olmayinca bilgisayar basinda okumasinin yarattigi zorluklarin farkindayim.

Dergi okumak farkli steplerden olusan bir deneyim
- yeni sayiyi beklemek
- sayi cikinca hizla bu sayida neler var diye bir karistirmak
- sonra okuyucudan okuyucuya degisen bir okuma. kimileri bastan baslayip hepsini okur. kimileri bastan baslar ama agir bir yaziya gelince daha sonra okumak uzere atlar vs.

Web kullanmak ise (adina ister sorf diyelim ister ansiklopedi diyelim) bence ucsuz bucaksiz bir medyaya, bir yerlerinden bakmaya baslamak. linkleri takip etmek vs. Genelde webden bir sey arayan insan, baslamadan once "simdi bir saat webde su konuyu arayayim" demez. Ayrica webde hangi bilgileri de bulacagini bilemez.  Daha belirsiz bir deneyimdir yani web. Faydalidir faydasizdir demiyorum. Sadece ikisi farkli deneyimler ve ikisinin farkli avantaj ve dezavantajlari var.

Bu yuzden de web ne kadar yayginlassa da her zaman dergiler olmaya devam edecek. biz de scene olarak bu avantajdan faydalanmaliyiz diye dusunuyorum. Fakat dergi bir sekilde her sayisi bir butun halinde okuyucuya ulasan bir kavram. Bir article sitesine random zamanlarda yuklenen yazilar butunu degil. O da faydali birsey ama dergi degil. Dergideki gibi okuyucunun periyodik olarak gelip bakacagi bir sey degil article sitesi (eger super aktif bir site ise ve her gun yeni makaleler ekleniyorsa ayri konu tabi).

Eger dergi yapacagiz diyorsak, Sayilarin bir sekilde paketlenmislikleri onemli bence. Aranilabilirligini kolaylastirmak icin. Derginin text yapilmasi veya pdf yapilmasi olabilir belki de.

Son olarak kalite / ebat / zaman denkleminin kalite / ebat / fiyat denklemine denk olmasinin sebebi basit. ikinci denklem musteriye sunuluyor ve cogu zaman proje musteriye yapimci ekibin harcayacagi zaman (daha da dogrusu adam x zaman ) uzerinden fiyatlandirildigi icin bu denklemler denk.

Managerlar fiyati verelim gerekirse adam sayisini artirip sureyi dusurebiliriz diye dusundukleri icin. genelde musteriye fiyati yansitiyorlar (her zaman dogru olmayan bir sekilde :) )

Plazma #3

« Yanıtla #57 : 12.01.2007 17:01:36 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Plazma'nın bu şekilde sona ermesi içime sinmedi. Bu yüzden Spritus ile konuşup bu sayıyı çıkarma görevini devraldım.

Plazma ne olur, devam eder mi etmez mi şu anda bilmiyorum. Bildiğim tek şey bu sayı çıkacak :).

Gerekirse baştan sona ben yazacağım, kapak resmini ben çizeceğim ve müziğini ben besteleyeceğim ama çıkacak. Bu arada uyarayım ilkini bilemem ama son ikisini kesinlikle istemezsiniz :).

Yeni deadline bu ayın 20'si. Bu tarihe kadar yazılarınızı bekliyorum. Tabi böyle kestirip atmayacağım. ıstenen yazılar şunlar:

Bol bol inceleme yazısı. ıster yeni, ister eski; ister demo, ister müzik disk, ister artpack, ister ascii coll. inceleyin, yazın yollayın. Hepsini istiyoruz.

7d6 parti raporları. Hadi ama beyler? Bir tek benim yazım var ki işin kötüsü o daha önce blogumda yayınlanmıştı. Sizin parti raporlarınızıda bekliyorum. Kimse gelmedi mi şu partiye yahu?

Röportaj. şu kişiyle güzel bir röportaj olmalı diyorsunuz. Yapın röportajınızı yollayın, anında koyalım mag'e.

Eğitici döküman yada scene hakkında makale. Bu alanda da fazla yazı yok ama elimizdekiler idare eder. Önceliğimiz incelemelerde ama yok ben illa bunu yazacağım hatta bak yazdım diyorsanız, bişey demez alır yazıyı koyarız mag'e.

Bunun dışında bilimum geyik yazısınıda kabul ediyoruz. Ve bir adet Mesaj panomuz var buradan sevdiklerinize ve nefret ettiklerinize mesaj yollayabilirsiniz.  

Durum bu. şimdi ilk olarak gönüllüleri bekliyorum. Gönüllü arkadaşlar 1-2 gün içinde bana mail ile şu yazıyı yazacağım desin. Yoksa o alanları kapatmak üzere ben birilerini zorlayacağım.

Derginin çıkışı olarakta 25'i o zaman en iyi tarih.

(Bu akşam tarihleri değiştirebilirim ama büyük ihtimalle böyle kalacaklar.)

Plazma #3

« Yanıtla #58 : 12.01.2007 17:07:32 »
Hızlı düğmeleri aç

esmaeild

• **
  • Jr. Member
    • Profili Görüntüle
    • http://www.kodhane.com
hocam benim bilgisayarın herhangi bişeyi ile  ve bilgisayarla ilgisi olmayan edebiyat adına daha önceden kendi sitemde yayınladığım makalelerimi, çevirilerimi ve yazılırımı kabul edersen yollayım.mesela bu sayı için Commodore 64 ile olan maceramı ve beraberinde 6510 ile ilgili çevirimi verebilirim.
Coding Is Art.

Plazma #3

« Yanıtla #59 : 12.01.2007 18:17:26 »
Hızlı düğmeleri aç

Ragnor

• Administrator
  • Hero Member
    • Profili Görüntüle
Olur abi yolla sen, adres ozanemirhan [dönen a gibin işaret] gmail [nokta] com